Tytuł wiadomości: Nagrody dla Domu Kota i Ptasiego Zakątka
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 10 paź 2019 - 16:18:34


Nagrody dla Domu Kota
i Ptasiego Zakątka


Najlepszym obiektem użyteczności publicznej województwa zachodniopomorskiego został Dom Kota, który znajduje się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. W konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepszą przestrzeń publiczną wyróżniono też użytek ekologiczny "Ptasi Zakątek" w Dołujach.


Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.

W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Połczyn-Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.

"Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie" - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

W kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej zrealizowany w 2018 roku zwyciężył "Dom Kota", który znajduje się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Gmina Dobra otrzymała też wyróżnienie za zagospodarowanie użytku ekologicznego "Ptasi Zakątek" w Dołujach.

"To wspaniała wiadomość" - powiedziała nam Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. "Bardzo się cieszę, że doceniono nasz projekt, który powstał przy wsparciu finansowym gmin Dobra, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno. Cieszę się również, że w konkursie wyróżniono drugi nasz projekt, czyli zagospodarowanie użytku ekologicznego "Ptasi Zakątek" w Dołujach" - mówiła Teresa Dera.

W kategorii najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna nagrodę otrzymało miasto Szczecinek za pomost na jeziorze Trzesiecko. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu "Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko".

"Szczecinek i pomost na jeziorze Trzesiecko doceniliśmy za ciekawą i atrakcyjną realizację przestrzeni na styku miasta z wodą. To naprawdę wyjątkowy projekt, który pobudza turystycznie miasto i świetnie wpisuje się w założenia konkursu" - mówił Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

W gronie wyróżnionych przedsięwzięć znalazła się jeszcze Gmina Kołbaskowo, którą doceniono za zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne. Wręczenie nagród i wyróżnień zaplanowano w miejscu realizacji inwestycji.

W konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa zachodniopomorskiego Gmina Dobra była już dwukrotnie nagradzana. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie za zagospodarowanie miejsca pamięci historycznej w Buku, a w 2013 roku zdobyła nagrodę za teren sportowo-rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Mierzynianka - najlepsza przestrzeń publiczna

Teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka” w gminie Dobra został laureatem IV edycji Konkursu Marszałka „Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego”. Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w środę 22 maja. „Mierzynianka” pokonała w konkursie 11 innych projektów, w tym słynną „Aleję Kwiatową” zlokalizowaną na placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4487 )