Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Mierzynianka - najlepsza przestrzeń publiczna


Mierzynianka - najlepsza przestrzeń publiczna

Teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka” w gminie Dobra został laureatem IV edycji Konkursu Marszałka „Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego”. Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w środę 22 maja. „Mierzynianka” pokonała w konkursie 11 innych projektów, w tym słynną „Aleję Kwiatową” zlokalizowaną na placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie.


Nagrodę Główną, honorową tablicę pamiątkową z brązu, z rąk wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Wojciecha Drożdża odebrała wójt gminy Dobra Teresa Dera. Podczas uroczystości obecna była również delegacja gminy Kołbaskowo, która odebrała honorową statuetkę za wyróżniony w konkursie projekt skateparku w Przecławiu.

„Inicjując przed laty ten konkurs, chcieliśmy uhonorować tych, którzy naszą przestrzeń, przestrzeń województwa zachodniopomorskiego, kształtują w sposób pozytywny. Tych, którzy dzięki swoim działaniom powodują to, że Pomorze Zachodnie staje się coraz piękniejsze, a przestrzeń publiczna bardziej efektywnie wykorzystywana tak przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasz region” - zaakcentował inaugurując uroczystość wicemarszałek Wojciech Drożdż.

Reklamy Google:


Teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka” został otwarty w kwietniu 2012 roku, kosztem ponad trzech milionów złotych. Autorem projektu jest firma MASTER PROJEKT Urbanistyka Architektura Budownictwo ze Szczecina. Firma była odpowiedzialna za przygotowanie projektu zagospodarowania całego przedsięwzięcia. Wykonawcą całości prac było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „LIK-BUD” Kazimierz Palacz z siedzibą w Policach.

W tegorocznym konkursie do Nagrody Marszałka aspirowało w sumie 12 przedsięwzięć:

 • Zagospodarowanie terenu „Alei Kwiatowej” na placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie z budową pawilonu ekspozycyjno-recepcyjno-gastronomicznego;
 • Teren sportowo-rekreacyjny „Mierzynianka” w gminie Dobra;
 • Odnowa miejscowości Przecław poprzez wybudowanie skateparku;
 • Plac rekreacyjno-wypoczynkowy przy Białoborskim Centrum Kultury i Rekreacji;
 • Turystyczne zagospodarowanie terenu przy pierwszym słupie w Czelinie;
 • Odnowa zabytkowego parku wiejskiego w Troszynie;
 • Park Książąt Pomorskich „A” w Koszalinie;
 • Zejście na plażę z ul. Plażowej w Grzybowie;
 • Zagospodarowanie terenu oraz utworzenie terenu rekreacyjnego przy świetlicy w miejscowości Daszewo;
 • Zagospodarowanie terenu oraz utworzenie terenu rekreacyjnego przy świetlicy w miejscowości Domacyno;
 • Zagospodarowanie terenu oraz utworzenie terenu rekreacyjnego przy świetlicy w miejscowości Garnki;
 • Zagospodarowanie terenu oraz utworzenie terenu rekreacyjnego przy świetlicy w miejscowości Zwartowo.


W poprzednich edycjach konkursu nagrodzone zostały następujące projekty: „Park Dolina Miłości w Zatoni Dolnej w Gminie Chojna”, „Rekreacyjna ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Płoni w Szczecinie Dąbiu”, „Centrum Edukacji Ekologicznej w Białym Borze” oraz „Zagospodarowanie terenu zieleńca im. Janiny Szczerskiej w Szczecinie”.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTeren rekreacyjny na mapie Mierzyna:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Mierzynianka - czy spełnia oczekiwania?

Minął już ponad rok od otwarcia terenu sportowo-rekreacyjnego Mierzynianka, między ulicami Alicji a Nasienną w Mierzynie. Czy park sprawdził się, jako miejsce zabaw i spotkań mieszkańców naszej miejscowości? Czy o takim terenie rekreacyjnym marzyliśmy?


Lodowisko w Mierzynie
- będzie czy nie?


Latem centrum gier podwórkowych, a zimą lodowisko - takie były założenia terenu sportowo-rekreacyjnego w Mierzynie. Tymczasem jest zima, temperatury osiągają od -3 do -5 stopni Celsjusza, a na popularnej Mierzyniance przy ulicy Nasiennej nie ma miejsca, gdzie dzieci mogłyby pojeździć na łyżwach.

Mierzynianka - latarnie,
piłka nożna i grill


Od otwarcia terenu sportowo-rekreacyjnego Mierzynianka w Mierzynie minęło już ponad pół roku. To wyczekiwane od wielu lat miejsce spotkań i zabaw, zdążyło się w tym czasie na trwałe wpisać w krajobraz naszej miejscowości. Teren niemal codziennie zapełnia się mieszkańcami chcącymi spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Niestety, wraz z nadejściem jesieni okazało się, że boiska mają jedną wadę - nie posiadają osobnego oświetlenia, które umożliwiłoby korzystanie z nich, także po zapadnięciu zmroku.

Park rodzinny Mierzynianka - opinie

Tłumy mieszkańców, pokazowe mecze piłki siatkowej i nożnej, doskonała zabawa - tak było ponad miesiąc temu podczas uroczystego otwarcia parku rodzinnego "Mierzynianka" przy ul. Nasiennej. Czy nowy teren rekreacyjny cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Mierzyna? W jeden z majowych wieczorów zajrzeliśmy do parku z aparatem fotograficznym w ręku.

Mierzyn ma nowy
park rodzinny!


Setki osób przybyło na uroczyste otwarcie terenu rekreacyjnego przy ulicy Nasiennej w Mierzynie. Mieszkańcy, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić na "Mierzyniance", mogli wziąć udział w licznych konkursach, zobaczyć w akcji najlepszych specjalistów od jazdy na deskorolce oraz dopingować zawodników podczas rozgrywek w piłkę nożną i siatkówkę. Nie zabrakło też występów dzieci ze szkoły podstawowej w Mierzynie, a także pokazów cheerleaderek. Zapraszamy na relację z otwarcia parku rodzinnego w Mierzynie.

Park rodzinny w Mierzynie: otwarcie 14.04

Dzień 14 kwietnia 2012 roku zapisze się w historii Mierzyna, jako data otwarcia terenu rekreacyjnego "Mierzynianka" przy ul. Nasiennej. Niektórzy mieszkańcy liczyli wprawdzie, że obiekt otwarty zostanie nieco wcześniej, jednak przewidziane w trakcie kwietniowej imprezy atrakcje z pewnością wynagrodzą wszystkim czas oczekiwania. Organizowana przez Urząd Gminy Dobra impreza, rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:00. Zaproszeni są oczywiście wszyscy mieszkańcy.

Mierzynianka - park rodzinny w Mierzynie

Od początku nowego roku zadajemy sobie pytanie - kiedy otworzą teren rekreacyjny w Mierzynie? Od kilku tygodni na terenie przy ul. Nasiennej nie widać już budowlańców. Wszystkie obiekty wyglądają na skończone. Kiedy więc otwarcie? Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja z nowym parkiem rodzinnym w Mierzynie.

Teren rekreacyjny
w Mierzynie - finisz!


Zakończenie prac przy budowie terenu rekreacyjnego w Mierzynie zbliża się wielkimi krokami. Prowadzącej prace budowlane firmie LIK BUD Kazimierz Palacz Sp. J. z siedzibą w Policach, pozostało już tylko nieco ponad miesiąc, na przekazanie gotowego terenu rekreacyjnego inwestorowi - Gminie Dobra. Postanowiliśmy sprawdzić, czy mimo kiepskiej ostatnio, deszczowej i wietrznej pogody, prace przebiegają zgodnie z planem.

Teren rekreacyjny
prawie gotowy!


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, firmie LIK BUD Kazimierz Palacz Sp. J. z siedzibą w Policach, nie udało się w miesiącu październiku zakończyć prac związanych z budową terenu rekreacyjnego w Mierzynie. Robotnicy zapewniają jednak, że ustalony na dzień 31 stycznia 2012 roku termin oddania terenu do użytku mieszkańców, nie jest zagrożony.

Teren rekreacyjny
już jesienią?


Trwają prace przy budowie terenu rekreacyjnego, z niecierpliwością oczekiwanego przez mieszkańców Mierzyna. Wykonawca inwestycji - firma LIK BUD Kazimierz Palacz Sp. J. z siedzibą w Policach, zakończyła właśnie prace związane z budową największych drewnianych konstrukcji - wieży widokowej oraz dużej wiaty w kształcie litery U, pod którą w przyszłości mają się znaleźć punkty gastronomiczne i kiermasze handlowe.

Rośnie teren rekreacyjny w Mierzynie

Słoneczna pogoda, jaką już od dłuższego czasu mamy za oknami, sprzyja spacerom i zabawom na świeżym powietrzu, a przy okazji dobitnie uzmysławia nam, że brak jest w Mierzynie miejsca, w którym moglibyśmy spotkać się ze znajomymi. W którym miejscu nasze pociechy mogłyby się bezpiecznie pobawić? Gdzie możemy spokojnie pospacerować, nie łykając tumanów kurzu, które wzbijają przejeżdżające samochody? Na całe szczęście już kolejną wiosnę będziemy mogli przywitać na terenie rekreacyjnym powstającym u zbiegu ulic Alicji i Nasiennej w samym centrum Mierzyna.

Teren rekreacyjny w Mierzynie - trwają prace!

Plac zabaw w Mierzynie - niektórzy o tym zapomnieli, inni nie wierzyli, że inwestycja kiedykolwiek się rozpocznie. Tymczasem prace przy terenie rekreacyjnym w Mierzynie trwają w najlepsze i co najważniejsze wszystko wskazuje na to, że zakończą się w przewidzianym terminie, a więc do końca stycznia 2012 roku.

Plac zabaw "szuka" wykonawcy!

Druga pozycja w budżecie inwestycyjnym na rok bieżący czeka na wykonawcę. Ogłoszono przetarg na wykonawcę robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego w Mierzynie na terenie działki nr 67/3. Temat nie raz opisywaliśmy na naszym portalu.

Projekt placu zabaw
w Mierzynie!


Latem - centrum gier podwórkowych, zimą - lodowisko! Konkurs na projekt placu zabaw między ulicami Nasienną a Alicji - rozstrzygnięty! Zwycięzcami konkursu na projekt zagospodarowania terenu pod rekreację są: Anna Szewczyk i Wojciech Świątek, młodzi architekci, absolwenci Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, działający od niedawna jako 55Architekci.

Plac zabaw
w Mierzynie!


Wspaniała wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Mierzyna. Przy ulicy Nasiennej pojawi się plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przypomnijmy: w czerwcu tego roku uchwałą Gminy Dobra zmieniono miejscowy plan zagospodarowania terenu, między ulicami Nasienną a Alicji, z zabudowy mieszkaniowej na tereny rekreacji. Następnie gmina Dobra ogłosiła konkurs na zagospodarowanie terenu pod rekreację.

piątek 24 maj 2013 - 05:48:56 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Gabinety Stomatologiczne Dentamedica Clinic to wyjątkowe miejsce, w którym najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję.

agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu