Centrum Kształcenia w MierzynieAdres: Mierzyn, ul. Welecka 5 (budynek Biblioteki)
Godziny otwarcia: PN-PT: 12:00-20:00; SB: 8:00-14:00; ND: 14:00-18:00
Centrum Kształcenia bezpłatnie dostępne jest dla wszystkich przez cały tydzień.


Zajęcia komputerowe dla dzieci!

Wioska Internetowa w Mierzynie zaprasza dzieci na zajęcia komputerowe. W programie m.in. zachęta do nauki poprzez zabawę, nauka obsługi komputera, ćwiczenie pamięci oraz tajniki edytora tekstu Word, posługiwanie się klawiaturą. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Kształcenia w Mierzynie.
Kursy podzielono na 2 grupy wiekowe. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat, przewidziane są w co drugi wtorek miesiąca - pierwsze zajęcia we wtorek 3 marca o godz. 14.00.

Program zajęć (5-7 lat):
• zachęta do nauki poprzez zabawę
• wprowadzenie w świat nauki czytania
• nauka obsługi komputera poprzez zaplanowaną zabawę
• kształtowanie umiejętności pisania i czytania
• poszerzanie wiadomości o ciekawe treści
• rozwijanie umiejętności logicznego myślenia
• ćwiczenie pamięci

Zajęcia dla starszych dzieci w wieku od 8 do 10 lat, przewidziane są w co drugi wtorek miesiąca - pierwsze zajęcia we wtorek 10 marca godz. 17.00.

Program zajęć (8-10 lat):
"Mistrz klawiatury" - zapoznanie się i umiejętność posługiwania się klawiaturą
"Poznajemy edytor tekstu - Word" - poznanie narzędzi edytora tekstu Word, zapoznanie z podstawowymi zasadami dotyczącymi tworzenia dokumentu

oraz
• wyszukiwanie informacji na różne ciekawe tematy poszerzanie wiedzy o świecie
• wyrównywanie zaległości w nauce o wybrane zagadnienia
• doskonalenie umiejętności poruszania się po wybranej encyklopedii
• dostarczanie satysfakcji poprzez umiejętne odnajdowanie szukanych informacji
• rozwijanie umiejętności i zasobów intelektualnych

Serdecznie zapraszamy!


Jeżeli obsługa komputera jest Ci obca
- nie przejmuj się!
Pracownicy Centrum Kształcenia służą pomocą!


„Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich” jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej i kontynuacją prowadzoną przez Urząd Gminy w Dobrej. Dzięki projektowi zostały utworzone placówki na terenie całego kraju o charakterze kulturalno-oświatowym, wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem oraz dostępem do Internetu.
Ogólnopolska sieć Centrów Kształcenia daje możliwość bezpłatnego korzystania z komputerów, urządzenia wielofunkcyjnego, kamer i Internetu każdemu mieszkańcowi terenów wiejskich, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia i sytuacji zawodowej, który zainteresowany jest zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy.
Poszerzanie wiedzy i kwalifikacji osób korzystających z zasobów Centrum Kształcenia może następować poprzez:
- wyszukiwanie w sieci Internet interesujących danych, informacji, publikacji,
- korzystanie z oprogramowania wspomagającego kształcenie, tzw. biblioteczki multimedialnej ( pakietu komputerowych programów edukacyjnych, w tym encyklopedii, słowników i atlasów )
- korzystanie ze stworzonej na potrzeby projektu platformy e-edukacyjnej.

Zapraszamy do korzystania z nowych, zamieszczonych wykładów i kursów w wersji elektronicznej – bezpłatnie!

Kształcenie na odległość oparte jest na platformie e-learningowej, zawierającej piętnaście nowych modułów tematycznych tj. szkolenia informatyczne i językowe.
Każdy może krok po kroku dowiedzieć się jak funkcjonują komputery, jak sprawnie posługiwać się klawiaturą, zapoznać się z grafiką menedżerską i prezentacją, z funkcjonalnością arkusza kalkulacyjnego czy tworzenia dokumentów wykorzystywanych w biznesie. Poznajemy od podstaw obsługę komputera i współpracującego z nim sprzętu. Platforma Edukacyjna posiada również szkolenia językowe, oparte o język niemiecki i angielski. Lekcje i szkolenia podzielone są tak, że na "zaliczenie" całego materiału potrzebnych będzie przynajmniej kilkanaście wizyt w Centrum Kształcenia, ale wszystko zależy od tempa nauki oraz wolnego czasu. Po zalogowaniu się do systemu można rozpocząć naukę.

Nie jest to klasyczna forma szkolenia, bo nie ma nauczyciela, ale w razie problemów wszelką pomocą służą pracownicy. Warto pamiętać, że nie ma to za wiele wspólnego z kawiarenką internetową, bo choć dostęp do stron internetowych jest ogromny, to jednak specjalny program "cenzor" ogranicza możliwości korzystania z tych nieprzydatnych w czasie zdobywania wiedzy. Pracownik ma u siebie podgląd na ekrany użytkowników, by nie kontrolować każdego z osobna.

Opracowała: Joanna Wadas

Lista dostępnych kursów:

Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze
Kurs uczy poprawnego układania palców na klawiaturze, sprawnego posługiwania się nią bez patrzenia na klawiaturę i szybkiego wpisywania danych. W szkoleniu użytkownik pozna również ćwiczenia dłoni przygotowujące do pisania i zapozna się z wybranymi zagadnieniami ergonomii pracy przy komputerze, pozwalającymi poprawić komfort pracy przy komputerze.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Grafika menedżerska i prezentacyjna
Kurs ten ma na celu przekazanie informacji z zakresu tworzenia prezentacji multimedialnych. Przedstawione w kursie funkcjonalności dotyczą programowanie Microsoft PowerPoint 2007. W szkoleniu zawarto informacje dotyczące takich elementów jak schematy, grafiki, efekty przejść i animacje. Kurs zawiera również cenne wskazówki dotyczące techniki prowadzenia prezentacji.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Użytkowanie komputerów
Kurs ten ma na celu zapoznanie kursanta z funkcjonalnością komputera. Wyjaśnione zostały podstawowe pojęcia związane z użytkowaniem PC. W kursie omówiono zagadnienia związane z kopiowaniem, usuwaniem, wyszukiwaniem danych i plików, instalowaniem programów i ich uruchamianiem. W kursie objęto podstawowe zagadnienia pracy z systemem operacyjnym Windows XP i Windows Vista.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących.

Usługi w sieci Internet
Kurs dostarcza informacji na temat sieci komputerowych oraz Internetu. Krok po kroku zaprezentowano jak skonfigurować połączenie do sieci, korzystać z podstawowych usług dostępnych w sieci internet m.in. poczty elektronicznej, wyszukiwarki www, grup dyskusyjnych i komunikatorów internetowych, usług głosowych - VOIP.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Pakiet biurowy w biznesie
Kurs ten ma na celu nauczenie kursanta tworzenia podstawowych dokumentów wykorzystywanych w biznesie i życiu codziennym m.in. tworzenie ofert cenowych, wystawianie dowodów sprzedaży, obsługę zamówień, wystawianie faktur VAT, obliczanie odsetek, tworzenie kalendarzy, rozliczanie paliwa, prezentowanie danych na wykresach.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Arkusze kalkulacyjne
Celem kursu jest zapoznanie się z funkcjonalnością arkusza kalkulacyjnego. Kursant podczas szkolenia nauczy się jak formatować dane, przeprowadzać obliczenia przy użyciu arkusza, korzystania z funkcji i formatowania warunkowego. W kursie znajdują się informacje na temat formatowania liczb, automatycznego przeliczania wartości i prezentacji danych w postaci wykresów. Tematyka kursu obejmuje również wykorzystanie niektórych funkcji matematycznych i finansowych.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Kurs grafiki komputerowej
Celem kursu jest wprowadzenie w zagadnienia grafiki tworzonej za pomocą komputera. Nauczysz się jak projektować wizytówkę, logo, broszurę itp. Dowiesz się również wielu informacji na temat roli kolorów, różnic pomiędzy grafiką rastrową i wektorową. Wszystkie przykłady i zastosowania przedstawiona przy użyciu programów Corel Draw X4 i Paint.NET.

Obsługa systemu Linux
Kurs ten ma na celu nauczenie kursanta obsługi systemu Linux, który jest alternatywą dla innych komercyjnych systemów. Poszczególne ćwiczenia obejmują proces instalacji systemu, pracy w trybie graficznym, poznanie podstawowych poleceń systemowych. Przedstawione zostaną również najpopularniejsze aplikacje dostępne w systemie Linux. Całość kursu dotyczy najnowszej dystrybucji Linuxa Ubuntu.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Projektowanie aplikacji internetowych
Kurs ten ma na celu nauczenie kursanta tworzenia aplikacji internetowych. Kursant po zakończeniu szkolenia będzie umiał samodzielnie stworzyć aplikację internetową korzystającą z bazy danych. Kurs swoim zakresem obejmuje podstawy języka PHP i obsługi bazy danych MySQL.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób zaawansowanych.

Przetwarzanie i edycja tekstów
Celem kursu jest zapoznanie z zasadami pracy z edytorem tekstu oraz jego funkcjami. Kurs przedstawia jak wykonywać podstawowe operacje na tekście. W kursie zawarto informacje na temat drukowania, zapisywania dokumentu oraz korespondencji seryjnej. W szkoleniu objęto podstawowe zagadnienia pracy z edytorem Microsoft Word w wersji 2007.
Niemniej jednak osoby posiadające inny edytor tekstu (np. starszą wersję), również znajdują tu wiele cennych informacji dotyczących pracy z tekstem.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących.

Tworzenie stron internetowych
Kurs ten ma na celu nauczenie tworzenia stron internetowych. Podczas kursu uczestnik zdobędzie informacje o języku HTML i jego podstawowych elementach oraz grafice wykorzystywanej na stronach WWW.
Kursant po zakończeniu kursu będzie umiał samodzielnie stworzyć prostą stronę internetową i opublikować ją w internecie.
Całość wzbogacona jest licznymi ćwiczeniami i symulacjami.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych.

Wirtualny e-handel
Celem kursu jest zapoznanie ze specyfiką przeprowadzania transakcji sprzedaży i kupna w internecie. W kursie przedstawiono krok po kroku sposób dokonywania zakupów w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. Użytkownik po ukończeniu kursu zdobędzie wszelkie kwalifikacje aby rozpocząć sprzedaż przedmiotów za pomocą internetu.
Poziom: Kurs przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Język niemiecki dla początkujących
Celem kursu jest zapoznanie użytkownika z podstawami języka niemieckiego poprzez proste czytanki, dialogi i ćwiczenia. Cały kurs zawiera 8 modułów składających się z tekstów, gramatyki, ćwiczeń i słówek do przyswojenia. Ćwiczenia wzbogacone są plikami audio.

Język niemiecki dla średniozaawansowanych
Celem kursu jest zapoznanie doskonalenie umiejętności językowych z zakresu języka niemieckiego poprzez czytanki, dialogi i ćwiczenia. Cały kurs zawiera 9 modułów składających się z tekstów, gramatyki, ćwiczeń i słówek do przyswojenia. Ćwiczenia wzbogacone są plikami audio.

Język angielski dla początkujących
Celem kursu jest zapoznanie użytkownika z podstawami języka angielskiego poprzez proste czytanki, dialogi i ćwiczenia. Cały kurs zawiera 10 modułów składających się z tekstów, gramatyki, ćwiczeń i słówek do przyswojenia. Ćwiczenia wzbogacone są plikami audio.

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

kodo

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Gabinety Stomatologiczne Dentamedica Clinic to wyjątkowe miejsce, w którym najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję.

agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu