"Słoneczny Sad" Żłobek i Przedszkole


"Słoneczny Sad"
Żłobek i Przedszkole


"Słoneczny Sad" Żłobek i Przedszkole to nowatorska placówka wychowawczo-edukacyjna, która znajduje się w Dołujach w gminie Dobra. Jej motto brzmi: "Pozwól dziecku być sobą - niech się brudzi, niech się śmieje, niech będzie szczęśliwe".Sieć niepublicznych placówek edukacyjnych "Słoneczny Sad by NANA" została stworzona przez właścicielkę mgr Joannę Al. Zaben, która od 16 lat tworzy miejsca, w których dzieci i ich potrzeby są najważniejsze. "Słoneczny Sad" Żłobek i Przedszkole mieści się przy ul. Słoneczny Sad 49 w Dołujach. Placówka przyjmuje dzieci w wieku od 10 miesiąca życia do 6 lat. "Słoneczny Sad" działa zgodnie z założeniami - porozumienie bez przemocy (NVC), wykorzystuje elementy edukacji M. Montessori, a także edukacji skandynawskiej i smyko-multisensoryki - "Dzieci przodem" pod mądrym dowództwem dorosłych.

"Nasza placówka wychowawczo-edukacyjna nie jest jedynie budynkiem, w którym Twoje dziecko spędzi czas. Tutaj propagujemy wartości takie jak: integralność (zauważamy dziecko takie jakie jest), granice osobiste (szanujemy granice jakie wyznaczają nam dzieci), relacja (stawiamy na zdrową, pełną szacunku relacje z dzieckiem, ale także z rodzicem), wiara w kompetencje dziecka od jego narodzin, mądre przywództwo dorosłych" - wyjaśnia Joanna Al. Zaben.

Doświadczona kadra

Kadrę tworzy młody zespół wspaniałych Słonecznych Cioć, które od lat chcą pokazywać dzieciom wszystko to co nieznane w jak najciekawszy, najatrakcyjniejszy sposób. Nie od dziś wiadomo, że dzieci nie uczą się poprzez rozmowę, one chcą eksplorować, doświadczać, badać i zdobywać. To daje im poczucie sprawstwa, przynależności, dodaje motywacji i buduje poczucie własnej wartości. Dla kadry "Słonecznego Sadu" nie ma rzeczy niemożliwych - wychowawczynie wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, dążą do pokonywania jeszcze wyższych poprzeczek edukacyjnych stawianych przez otaczający nas świat. Starają się, aby każdy dzień był owiany dziecięcymi uśmiechami. Są troskliwe, opiekuńcze, pełne wsparcia i zrozumienia. To one podążają za dziećmi, nigdy odwrotnie. Są nie tylko wsparciem dla wychowanków, ale także wspierają rodziców w wychowaniu przez organizowanie chociażby comiesięcznych konsultacji. Kadra posiada również wsparcie merytoryczne od zatrudnionych w placówkach specjalistów - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, psycholog, położna.

Porozumienie bez przemocy NVC

NVC, a prościej porozumienie bez przemocy, można scharakteryzować jako empatyczną komunikację, konstruktywną komunikacją lub "językiem serca". Nazywane jest ono w ten sposób, ponieważ osoby, które realizują NVC starają się nawiązać ze sobą kontakt, który oparty jest na zrozumieniu i szacunku, a nie na konflikcie. Warto zaznaczyć, że oczywistym jest przewaga rozwojowa i intelektualna jaką posiada dorosły opiekun nad małym dzieckiem, jednak nie oznacza ona, że dostaje on powód do traktowania dziecka z góry i nie uważania go za równorzędnego partnera w rozmowie.

Edukacja Marii Motessori

W przedszkolu i żłobku wykorzystywane są elementy z edukacji M. Montessori. Nauczyciel stara się przekazać swoim wychowankom, że należą do tego świata, że są częścią czegoś większego, nie odbierając im jednocześnie poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności. Celem jest zaszczepienie w nich ciekawości świata. Dzieci uczą się, że musimy odnosić się do siebie z szacunkiem i dbać o świat, który nas otacza. Kadra samodzielnie tworzy pomoce "Montessoriańskie", które inspirują dzieci do twórczego działania. Cechą pomocy jest ich prostota, precyzja i estetyka wykonania. Każda pomoc dostosowana jest do potrzeb dziecka. M. Montessori uwzględnia zasady stopniowania trudności.

Edukacja bez drzwi i ścian

Nauczyciele wychowania przedszkolnego wykorzystują do swojej pracy elementy edukacji skandynawskiej. Edukacja "bez drzwi i ścian" to edukacja realizowana w okolicznościach przyrody.

"Spędzamy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w lesie, na polanie czy w należącym do placówki owocowym sadzie. "Słoneczny Sad" posiada swój ogródek uprawny, w którym dzieci sadzą warzywa, owoce czy kwiaty, gdzie doglądają ich, moją możliwość zaobserwowania całego procesu wzrostu, prowadzą obserwacje, aktywnie dbają o jak największy wzrost. Nie ma brzydkiej pogody, jest nieodpowiedni ubiór. Pozwalamy dzieciom w pełni obcować z naturą. Dzieci mają ogromną chęć, a u nas możliwość poznania otaczającego nas świata. Jednocześnie uczymy naszych wychowanków poważać granice, a przede wszystkim te dotyczące bezpieczeństwa" - mówi Joanna Al. Zaben.

Smyko-multisensoryka

Placówka w Dołujach realizuje również zajęcia ze smyko-multisensoryki, która doskonale wspiera rozwój dzieci. Opiera się ona głównie na integracji sensorycznej. Podczas zajęć z multisensoryki, dzieci w naturalny sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych, co odpowiednio i całościowo stymuluje ich rozwój. Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój dziecka, są świetną zabawą dla maluchów. Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Polsce, podczas których można dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo bawić się z dzieckiem, żeby całościowo wspierać jego rozwój. Na zajęciach jest mnóstwo słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata.

"Słoneczny Sad" Żłobek i Przedszkole znajduje się w dużym, nowoczesnym budynku. Przed budynkiem znajduje się parking dla rodziców, a na terenie budynku dwa place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Budynek jest dwupiętrowy - parter zajmują dwie sale żłobkowe, pierwsze piętro dwie sale przedszkolne oraz drugie piętro jedna sala przedszkolna. Grupami żłobkowymi zajmują się po dwie Ciocie, w przedszkolu w każdej grupie jest nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz pomoc nauczyciela. Grupy są dzielone wiekowo. W placówce prowadzone są zajęcia dodatkowe takie jak: język angielski (2 razy w tygodniu), mały karateka, logopedia, taniec, smyko-multisensoryka, gimnastyka korekcyjna z elementami jogi, przedszkoliada czyli zajęcia z piłkami. W razie potrzeby prowadzone są konsultacje specjalistów - pedagogów, terapeutów czy psychologów.

Dane kontaktowe:
"Słoneczny Sad" Żłobek i Przedszkole
tel.: +48 535 200 233
e-mail: slonecznysaddoluje@gmail.com
www.sloneczny-sad.pl
facebook.com/zlobekslonecznysad

Zobacz na mapie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Artykuł promocyjny

piątek 08 gru 2023 - 14:19:00 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

kodo

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Gabinety Stomatologiczne Dentamedica Clinic to wyjątkowe miejsce, w którym najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję.

agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu