Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Kino w Mierzynie coraz bliżej. Rozbudowa CH Ster


Kino w Mierzynie coraz bliżej. W tym roku rusza rozbudowa CH Ster

Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa Centrum Handlowego Ster. W nowej części ma znajdować się m.in. kino, restauracje oraz lokale przeznaczone przede wszystkim dla marek modowych. Inwestycja będzie realizowana na działce znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego, w części już na terenie Mierzyna. Rozbudowa istniejącego centrum zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową.


W październiku 2016 roku firmy Valad Europe (właściciel istniejącej części CH Ster) oraz Mayland Real Estate (właściciel gruntu przy CH Ster) podpisały list intencyjny, w którym wyrażają zamiar wspólnej rozbudowy Centrum Handlowego Ster w Szczecinie. Deweloperem przedsięwzięcia będzie Mayland. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 8 hektarów, znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego, w części już na terenie Mierzyna (gmina Dobra). Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego pozwalającego na realizację inwestycji.

Prace budowlane mają się rozpocząć w ostatnim kwartale 2018 roku. Trwają już rozmowy z przyszłymi najemcami lokali. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2019 roku.

"Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa CH Ster powiększy się z obecnych 43.000 m2 do 67.700 m2, na której znajdzie się 160 najemców. Rozbudowany Ster będzie największym podmiejskim centrum handlowym w Szczecinie, stanowiącym alternatywę dla śródmiejskich galerii koncentrujących obecnie najlepsze marki handlowe. Dzięki czytelnemu układowi jednopoziomowej galerii handlowej, obsługiwanej przez otaczający ją parking na ponad 2000 samochodów i dogodnej komunikacji publicznej, ma to być łatwo dostępny i wygodny obiekt obsługujący Szczecin, Mierzyn i region Pomorza zarówno w Polsce, jak i niemieckiej części Pomorza Przedniego" - poinformowała Anna Skrocka, PR Manager Mayland Real Estate.

CH Ster z powierzchnią ponad 67 tys. m2 będzie największym centrum handlowym w regionie. Powiększone Galaxy ma ok. 60 tys. m2, a Kaskada ok. 43 tys. m2.

Reklamy Google:


Centrum Handlowe Ster w Szczecinie, oddane do użytku w 1999 roku, sąsiaduje z leżącym tu za za granicą miasta Mierzynem, który od kilkunastu lat jest najsilniej urbanizowanym obszarem podmiejskim. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z przejściem granicznym w Lubieszynie jest również najłatwiej dostępnym dla klientów z Niemiec obiektem handlowym Szczecina.

W skład kompleksu handlowego połączonego wspólnym parkingiem wchodzi galeria handlowa z hipermarketem spożywczym "Bi1" oraz sklepami takich marek jak: GoSport, RTVEuroAGD, Empik, Smyk, Sephora, CCC, New Yorker, Rossmann, KFC - łącznie 60 lokali handlowych i usługowych. Obok galerii znajdują się park handlowy z Castoramą, Statoil, stacją obsługi Feu Vert i McDonald’s.

Dodatkowe 25 tysięcy m2 powierzchni rozbudowanej galerii obejmie kino i uzupełniające funkcje rozrywkowe, duża część restauracyjna z 15 lokalami i 400 miejscami siedzącymi oraz 100 lokali przeznaczonych, przede wszystkim, dla najlepszych marek modowych. Inwestycja zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową zlokalizowaną pomiędzy Centrum Handlowym Ster w Szczecinie, a ul. Spółdzielców w Mierzynie.

"Rezygnacja z budowy Alei Słońca ma związek z sytuacją gospodarczą w kraju i jeszcze wieloma innymi czynnikami. Z tych powodów postanowiliśmy razem z firmą Valad Europe rozbudować istniejące CH Ster, korzystając z terenu, na którym miała powstać galeria Aleja Słońca" - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Anna Skrocka z Manager Mayland Real Estate.

Valad Europe jest zarządcą inwestycji specjalizującym się w nieruchomościach. Spółka inwestuje w nieruchomości przemysłowo-usługowe w Wielkiej Brytanii i w Europie. Jej główna działalność to podnoszenie wartości zarządzanymi inwestycjami. Valad Europe zarządza nieruchomościami o wartości 5,3 mld euro w ramach 27 funduszy inwestycyjnych oraz czterystoma nieruchomościami obejmującymi około 4,2 mln m2 i wynajętymi przez około 3 800 najemców. Spółka zatrudnia 200 osób w 22 biurach w 13 państwach europejskich.

Mayland Real Estate jest wiodącym deweloperem i zarządcą dużych obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1995 r. jako spółka Grupy Casino. Mayland oddał do użytku nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku, Rivierę w Gdyni oraz Centrum Serenada w Krakowie. Spółka zarządza obiektami handlowymi i posiada znaczący portfel projektów w całym kraju.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTak miało wyglądać CH Aleja Słońca - wizualizacja:


Zobacz artykuły powiązane:

Kino w Mierzynie?
CH Ster planuje rozbudowę


Możliwe, że już w 2019 roku w Mierzynie zlokalizowane będzie kino. Ma to związek z planowaną rozbudową Centrum Handlowego Ster. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 8 hektarów, znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego, w części już na terenie Mierzyna. Rozbudowa istniejącego centrum zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową.Centrum Aleja Słońca razem z CH Ster

Wraca temat budowy Centrum Handlowego Aleja Słońca, które ma powstać na granicy Mierzyna i Szczecina. Nowością jest fakt, że nowe centrum ma być bezpośrednio połączone z CH Ster i co za tym idzie, stanie się prawdopodobnie największą galerią handlową w województwie zachodniopomorskim. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy ruszy budowa.Centrum Aleja Słońca
w Mierzynie - 2013?


Centrum Handlowe Aleja Słońca, którego budowa miała rozpocząć się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej powstanie dopiero w 2013 r. Taką informację podał dzisiaj serwis Głosu Szczecińskiego. Inwestor, firma Mayland Real Estate tłumaczy opóźnienie w planach powodami ekonomicznymi. Zapewnia jednak, że nowe centrum w Mierzynie na pewno powstanie.Aleja Słońca - nowe centrum w Mierzynie!

Na granicy Mierzyna ze Szczecinem, w pobliżu CH Ster, powstanie Centrum Handlowe Aleja Słońca z największym multipleksem w regionie. Nowe hipercentrum będzie miało 35tys. m2 powierzchni handlowej na której powstanie 130 markowych sklepów.Aleja Słońca - Multikino
w Mierzynie!


W Mierzynie powstanie największe na Pomorzu Zachodnim kino. Multikino z dziewięcioma salami mieścić się będzie w centrum handlowym Aleja Słońca, którego początek budowy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Będzie to drugi multipleks tej sieci w szczecińskiej aglomeracji.

piątek 19 sty 2018 - 17:14:44 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Dentamedica to gabinety stomatologiczno-implantologiczne
w Mierzynie, w których najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję
. Oferujemy pełen zakres usług dentystycznych.

chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Przytulne przedszkole bez barier architektonicznych, zajęcia muzyczno - ruchowe, zabawy w kręgu, jęz. niemiecki i angielski, doświadczenia przyrodnicze, terapia ręki, logopedia, rewalidacja, sensoplastyka, dla chętnych zajęcia na basenie.
agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

elite.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu