Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Otwarcie schroniska dla zwierząt w Dobrej


Otwarcie schroniska
dla zwierząt w Dobrej


W poniedziałek 16 grudnia 2013 r., o godz. 12:13 oficjalnie zostało otwarte schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście oraz przedstawiciele czterech gmin, które sfinansowały inwestycję: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga oraz Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz.


Wszystkich przybyłych gości przywitała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Rozalia Adamska oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch. Dokładnie o godz. 12:13 przedstawiciele czterech gmin przecięli wstęgę, a proboszcz parafii w Dobrej poświęcił schronisko oraz przywiezione dary dla zwierząt, które były zbierane we wszystkich gminach.

Goście zostali zaproszeni do obejrzenia przygotowanej prezentacji na temat realizacji budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na koniec Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała podziękowania przedstawicielom gmin, które brały udział w realizacji tego projektu. Specjalne podziękowania otrzymał również Waldemar Kapella główny wykonawca obiektu. Podczas otwarcia obecny był także laureat konkursu na projekt logo schroniska - Krzysztof Drzazga z Mierzyna, który otrzymał od Wójt Gminy Dobra nagrodę w postaci tabletu oraz wielkie słowa uznania.

Teresa Dera przedstawiła też zaproszonym gościom Dyrektor Schroniska dla Bezdomych Zwierząt Katarzynę Hermanowicz oraz pozostałą część personelu.

Reklamy Google:


Podczas otwarcia można było zwiedzić całe schronisko. W centralnym miejscu obiektu mieści się budynek socjalny z lecznicą dla zwierząt przebywających w schronisku, salka wykładowa, część administracyjna, socjalna oraz część techniczno-magazynowa. Na tyłach kompleksu zlokalizowane są boksy kwarantannowe oraz dwa budynki z boksami bytowymi. Zwierzęta wewnątrz boksów mają podgrzewaną podłogę, która będzie chronić przed zimnem. Przygotowane są też wybiegi dla psów ogrodzone wysokim płotem. Na terenie schroniska ma być również dużo zieleni.

Budowa schroniska dla zwierząt w Dobrej rozpoczęła się 14 marca 2012 roku. Wykonawcą inwestycji była Firma Budowlano-Usługowa Kwadra. Łączny koszt budowy schroniska wyniósł 5.332.818 zł. Powierzchnia zabudowy schroniska wynosi 2000 metrów kwadratowych. Obiekt mieści się z dala od zabudowy mieszkalnej, usytuowany jest w samym sercu lasu. Dojazd do schroniska prowadzi z przygranicznej drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk. Schronisko przygotowane jest na 105 psów i kotów. Przyjmowane będą wyłącznie zwierzęta bezdomne i porzucone, w przypadku kiedy nie uda się ustalić ich właściciela. Do schroniska w Dobrej będą trafiać zwierzęta z terenu czterech gmin: Dobrej Szczecińskiej, Polic, Kołbaskowa oraz Nowego Warpna.

Przypominamy, że cały czas można dostarczać do schroniska niepotrzebne koce, ręczniki czy prześcieradła, które w okresie zimowym zapewnią zwierzętom ciepło. Mieszkańcy mogą również przynosić suchą oraz mokrą karmę lub zabawki. Pracownicy schroniska będą bardzo wdzięczni za wszystkie dary.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra
tel. +48 508 222 247


Gabinet Weterynaryjny czynny jest codziennie w godzinach 8:00 - 16:00

Tekst: Katarzyna Ciurzyńska

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościOtwarcie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej - 16 grudnia 2013 r.:


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Schronisko w Dobrej zatrudnia personel

Prace przy budowie schroniska dla zwierząt w Dobrej już się zakończyły. Ośrodek, w którym schronienie znajdą zwierzęta m.in. z naszej gminy, jest jeszcze nieczynny. Urzędnicy kompletują obecnie wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia. Trwa również nabór personelu. Ustalono też na jakiej zasadzie funkcjonować będzie nowe schronisko.Schronisko w Dobrej:
koniec prac


Zakończyły się prace przy budowie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. W dniu 12 września 2013 r., po blisko 18 miesiącach prac, budowa została odebrana od wykonawcy - Firmy Budowlano-Usługowej „Kwadra” Waldemar Kapella z siedzibą w Szczecinie. Nowy kompleks został już wyposażony w niezbędne do jego funkcjonowania sprzęty.Schronisko w Dobrej:
wkrótce otwarcie


Budowa schroniska dla psów i kotów w Dobrej wkroczyła już w ostatnią fazę. W ciągu 18 miesięcy w miejscu zaniedbanego gruzowiska powstał przyjazny i nowoczesny obiekt, w którym schronienie znajdą, porzucone przez właścicieli, zwierzęta z gmin powiatu polickiego. Uroczyste otwarcie schroniska planowane jest w październiku 2013 r.Schronisko dla zwierząt: prace na finiszu

Do planowego terminu zakończenia prac przy budowie międzygminnego schroniska dla psów i kotów w Dobrej pozostało jeszcze nieco ponad pół roku. Wszystko wskazuje na to, że prace budowlane zakończą się ze sporym wyprzedzeniem. Byliśmy na terenie kompleksu i możemy stwierdzić, że robi on bardzo pozytywne wrażenie. Będzie to nowoczesne i przyjazne miejsce, gdzie zwierzęta oczekiwać będą na swoich nowych właścicieli.Schronisko w gminie Dobra: rośnie w oczach

Wkrótce minie 10 miesięcy od rozpoczęcia prac przy budowie międzygminnego schroniska dla psów i kotów w Dobrej. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są prace związane z inwestycją realizowaną wspólnie przez gminy: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.Schronisko w gminie Dobra: na placu budowy

Prace związane z budową międzygminnego schroniska dla psów i kotów w Dobrej rozpoczęły się prawie cztery miesiące temu - w marcu 2012 roku. To dobry moment, aby sprawdzić na jakim są etapie i czy udało się wykonać wszystko, co na ten okres założyli sobie pracownicy Firmy Budowlano-Usługowej „Kwadra” Waldemar Kapella - wykonawcy inwestycji.Schronisko dla zwierząt: przekazanie terenu

W środę 14 marca Urząd Gminy Dobra przekazał firmie budowlanej Kwadra Waldemar Kapella teren pod budowę schroniska dla zwierząt. Przypomnijmy, schronisko dla psów i kotów powstanie niedaleko drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk, kilkanaście kilometrów od Mierzyna. Wykonawca zobowiązał się skończyć budowę do 30 listopada 2013 roku.Schronisko dla zwierząt
w gminie Dobra!


Znamy wykonawcę, który wybuduje międzygminne schronisko dla psów i kotów w gminie Dobra. Schronisko powstanie niedaleko drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk, kilkanaście kilometrów od Mierzyna. Inwestycja jest realizowana wspólnie z gminami Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

wtorek 17 gru 2013 - 09:28:18 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Gabinety Stomatologiczne Dentamedica Clinic to wyjątkowe miejsce, w którym najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję.

agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

slonecznysad

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu