Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
pamal307
18 sie 2011 : 13:37

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
witam
pogoda się poprawiła i aż kusi aby się wybrać na małą wycieczkę rowerową.
na Mierzynie mieszkam kilka lat, ale dopiero niedawno postanowiłem poznać okolicę rowerem.
ostatnio wybrałem się na mały dwugodzinny wypad przez Dołuje, Bismark, Blankensee, Buk, Dobrą oraz Wołczkowo i przyznam, że o ile jazda po stronie niemieckiej była czystą przyjemnością (ścieżki rowerowe w idealnym stanie) to po wjechaniu do Polski (odcinek od Buku do Dobrej) był poziom hard, czyli dziura na dziurze.
czy możecie polecić jakieś ciekawe trasy rowerowe w okolicach mierzyna?
Powrót do góry
pamal307
08 wrz 2011 : 10:38

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
nic nie mogłem znaleźć, więc się przejechałem trasą na jezioro Obersee niedaleko Blankensee i szczerze polecam tą trasę (wrzuciłem trasę na traseo.pl http://traseo.pl/trasa/mierzyn-jezioro-obersee-niedaleko-blankensee i strzeliłem kilka fotek). trasa ma około 30km, w części niemieckiej bardzo przyjemna ścieżka rowerowa lub mało ruchliwe drogi, w części polskiej niestety dużo słabiej, bo i droga dużo gorszej jakości i ruch dużo większy. niemniej jednak polecam na przyjemny 2 - 3 godzinny wyjazd z przerwą nad bardzo ładnym jeziorkiem Obersee, trasa bardzo popularna, więc można na niej spotkać wielu naszych rodaków.

[ Edytowany 08 wrz 2011 : 10:39 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
08 wrz 2011 : 11:35

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Bardzo fajna trasa,jeśli dopisuje pogoda to przejeżdżam ją codziennie,choć nieco inaczej,tzn. nie przez Buk i startuję z Mierzyna.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
08 wrz 2011 : 11:42

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
krissmierzyn napisał(a) ...

przejeżdżam ją codziennie,choć nieco inaczej,tzn. nie przez Buk


a którędy można ewentualnie ominąć Buk?
Powrót do góry
krissmierzyn
08 wrz 2011 : 20:11

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Może od początku.Start Mierzyn,kierunek Lubieszyn,potem kierunek Bismark /ścieżka rowerowa po lewej stronie/,w Neuenkrug odbijam w prawo,następnie Tanger,Hohenfelde i dojeżdżam do skrzyżowania,następnie w prawo kierunek Blankensee,w Blankensee w lewo kierunek na Boock,następnie jest odbicie w lewo na Plowen,następnie przez pierwsze jezioro Kutzowsee,dalej do skrzyżowania,w prawo do Bismarku i kierunek Lubieszyn,Mierzyn.
Można też dojechać do Boock i dalej do Locknitz i powrót ścieżką rowerową przez Plowen,Bismark,Mierzyn.
Możliwości jest tam sporo,zależy ile mamy czasu i sił.Jak znajdę chwilę to wrzucę trasy na www.bikemap.net



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
09 wrz 2011 : 08:04

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
Piotr, ok, teraz rozumiem. Śmigałem także po tych ścieżkach i są rzeczywiście godne polecenia. Z resztą tak jak piszesz, po stronie niemieckiej jest naprawdę mnóstwo wariantów a wszystko zależy od czasu jakim dysponujemy.
Co do aplikacji i wrzucania tras to polecam www.endomondo.pl (mam też konto na www.bikemap.net , ale myślę, że wspomniana przeze mnie strona/aplikacja jest bardziej funkcjonalna). W przypadku endomondo instalujemy aplikację na telefon i gps automatycznie nanosi naszą trasę na maps.google.com . Do tego możemy sprawdzać na bieżąco swoje statystyki. Jeżeli chcemy się jakąś trasą podzielić z innymi użytkownikami to wówczas taką trasę możemy udostępnić dla wszystkich bądź tylko dla znajomych.
Mam też propozycję z innej beczki... W dniach 17 - 18 września ze znajomymi organizuję wyjazd rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego (nocleg w Świnoujściu, dystans całkowity około 300hm). Jeżeli są osoby chętne to proszę o kontakt.
Powrót do góry
agacia71
11 wrz 2011 : 19:44
Zarejestrowany #263
Dołączył: 09 sie 2009 : 17:38
postów: 27
Ja polecam już dla mniej zaawansowanych trasę Mierzyn-Stobno- Stobno Male -Warnik. Jadąc na Warnik jest przejście graniczne tylko dla pieszych i rowerzystów. Dalej można kontynuować jazdę przez Niemcy
Powrót do góry
pamal307
12 wrz 2011 : 14:58

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
agacia71 napisał(a) ...

Ja polecam już dla mniej zaawansowanych trasę Mierzyn-Stobno- Stobno Male -Warnik. Jadąc na Warnik jest przejście graniczne tylko dla pieszych i rowerzystów. Dalej można kontynuować jazdę przez Niemcy


Agata, a w którym dokładnie miejscu jest wspomniane przez Ciebie przejście graniczne?
Pomiędzy miejscowościami Warnik i Ladenthin?
Powrót do góry
pamal307
14 wrz 2011 : 11:46

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
w nawiązaniu do mojej propozycjo dotyczącej wyjazdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego, wrzucam link do planu trasy: http://www.endomondo.com/routes/22083987 jak ktoś chce dołączyć to proszę o info jutro do południa
Powrót do góry
krissmierzyn
25 wrz 2011 : 19:06

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
pamal307 napisał(a) ...

agacia71 napisał(a) ...

Ja polecam już dla mniej zaawansowanych trasę Mierzyn-Stobno- Stobno Male -Warnik. Jadąc na Warnik jest przejście graniczne tylko dla pieszych i rowerzystów. Dalej można kontynuować jazdę przez Niemcy


Agata, a w którym dokładnie miejscu jest wspomniane przez Ciebie przejście graniczne?
Pomiędzy miejscowościami Warnik i Ladenthin?



Może ja podpowiem,dziś sprawdziłem tą trasę,w Warniku jedziemy w prawo nową drogą asfaltową,na zakręcie dalej prosto także nową drogą asfaltową mijamy słupki i wjeżdżamy do miejscowości Ladenthin,potem w prawo i możemy jechać np.do przejścia granicznego w Lubieszynie.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
25 wrz 2011 : 21:10

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
krissmierzyn napisał(a) ...

Może ja podpowiem,dziś sprawdziłem tą trasę,w Warniku jedziemy w prawo nową drogą asfaltową,na zakręcie dalej prosto także nową drogą asfaltową mijamy słupki i wjeżdżamy do miejscowości Ladenthin,potem w prawo i możemy jechać np.do przejścia granicznego w Lubieszynie.



dzięki za info.
mam dosyć dobrze rozpracowane trasy na północ od Lubieszyna, więc chętnie się wybiorę teraz na południe od Lubieszyna i byłem ciekawy gdzie dokładnie można przekroczyć granicę.

i tak przy okazji ... w ubiegły weekend wraz z przyjaciółmi wybraliśmy na rowerach w trasę wokół Zalewu Szczecińskiego. i o ile jadąc do Świnoujścia przez Niemcy mogliśmy się rozkoszować niesamowitą infrastrukturą ścieżek rowerowych, to powrót przez naszą kochaną Ojczyznę nie należał do najprzyjemniejszych (chociaż jest już o wiele lepiej niż kilka lat temu).
mam nadzieję, że już za kilka lat po naszej stronie będą ścieżki porównywalne z tym co mają Niemcy.
Powrót do góry
krissmierzyn
26 wrz 2011 : 07:07

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Przejście pieszo-rowerowe jest też przed miejscowością Bobolin,mijając Stobno Małe jedziemy prosto i wyjeżdżamy w Schwennenz.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
26 wrz 2011 : 08:09

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
krissmierzyn napisał(a) ...

Przejście pieszo-rowerowe jest też przed miejscowością Bobolin,mijając Stobno Małe jedziemy prosto i wyjeżdżamy w Schwennenz.


skoro w okolicach Stobna są aż dwa rowerowe przejścia graniczne to można zaplanować całkiem sympatyczną i zarazem bardzo krótką pętlę na obszarze przygranicznym ( Stobno -> Będargowo -> Warnik -> Ladenthin -> Schwennenz -> Stobno).
wybiorę się dzisiaj po pracy tą trasą aby ją przetestować pod kątem nawierzchni i natężenia ruchu.
Powrót do góry
pamal307
26 wrz 2011 : 08:19

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
Przy poprzednim poście nie udało mi się załadować zdjęcia z naniesioną trasą, więc dorzucam wspomniane zdjęcie.
Długość trasy około 16km, więc w zasięgu nawet najmniej doświadczonych rowerzystów.




[ Edytowany 26 wrz 2011 : 08:21 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
26 wrz 2011 : 12:14

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Moja trasa wygląda nieco inaczej i wychodzi około 36 km.
Uważaj tylko w Ladenthin jest objazd bo droga główna jeszcze jest nieskończona,acz przejezdna /tłuczeń.piach/.
Jak wygospodaruję dziś troszkę czasu to także się wybiorę...szerokości...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
04 maj 2012 : 14:03

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
Krissmierzyn, udało mi się odnaleźć wspomniane przez Ciebie przejście graniczne "pieszo-rowerowe" i rzeczywiście jest to całkiem ciekawy punkt wypadowy na niemieckie ścieżki rowerowe.

Korzystając z długiego majowego weekendu, dzisiaj wybrałem się z Mierzyna do Lubieszyna, następnie po przekroczeniu granicy skręciłem na Schwennenz, z miejscowości Schwennenz dojechałem do wspomnianego przejścia dla pieszych i rowerzystów skad przez Stobno wróciłem na Mierzyn.
Link do trasy: http://www.endomondo.com/workouts/oYidVdQiZsg
Generlanie polecam tą trasę poza odcinkiem Mierzyn - Lubieszyn gdzie brakuje ścieżki rowerowej a natężeniu ruchu jest całkiem spore. W części niemieckiej trasa wiedzie po ścieżkach rowerowych lub mało uczęszczanych drogach publicznych.




[ Edytowany 04 maj 2012 : 19:30 ]
Powrót do góry
pamal307
27 maj 2012 : 22:07

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
Dla osób zainteresowanych wrzuciłem na traseo.pl propozycję trasy rowerowej o długości około 27 - 35km (w zależności z jakiej części Mierzyna wyruszamy). Trasa łatwa i przyjemna (mniej przyjemny jedynie odcienek Mierzyn - Lubieszyn ze względu na duże natężenie ruchu i brak ścieżek rowerowych).

Trasa jest do pobrania w różnych formatach z poniższej lokalizacji:
http://www.traseo.pl/trasa/mierzyn-lubieszyn-grambow-ladenthin-bedargowo-mierzyn


Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System