Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Tablica ogłoszeń :: Inne
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Zapraszam na spacerek :)
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
Figgga
08 kwi 2010 : 15:55
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Witam serdecznie. Jestem nową mieszkanką Mierzyna a w sumie dopiero będę bo dom juz kupiony ale jeszcze nie wykończony.

Chciałabym poznać mamy z Mierzyna z dziecmi około rocznych lub półtorarocznych. Cel wspólne spacerki z dziećmi, kaweczka, ploteczki i wymiany mamowych spostrzeżeń

Jestem mamą rocznej córeczki.

Powrót do góry
martan
08 kwi 2010 : 16:16

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Moja córeczka urodzi się w czerwcu, więc po tym terminie chętnie dołączę do spacerków.
Powrót do góry
Figgga
08 kwi 2010 : 17:54
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Super ! Ja już w czerwcu będę mieszkać. Trzymam kciuki za nowego małego mieszkańca Mierzyna. Czerwiec to piękny miesiąc na urodzinki.
Moja córka jest z kwietnia.
Powrót do góry
martan
08 kwi 2010 : 19:24

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Mam nadzieję, że czerwiec i lipiec będą ciepłe, więc będę mogła szybko wyjść z moją Malutką na spacerek:)
Powrót do góry
Figgga
09 kwi 2010 : 06:54
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Musi być ciepło ! Po tej zimie i tych śnieżnych zaspach nie wyobrażam sobie zimnego lata. Poprostu musi być ciepło

W której części Mierzyna mieszkasz? Ja trochę za Nordem po prawej stronie jadąc w kierunku Lubieszyna.
Powrót do góry
martan
09 kwi 2010 : 14:38

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Wygląda więc na to, że mieszkasz w mojej okolicy:)
Powrót do góry
Figgga
09 kwi 2010 : 15:57
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
No to super !!! Nie będzie problemu z spacerkami koło domu. Wiesz na wypadek gdyby dzieci chciały do domu.
Ja po urodzeniu małej nie lubiłam zapuszczać się daleko od domu. Teraz jest już dużo większa ale tez lubi pogrymasić.
A poza tym ta okolica jest przepiękna, cicha i spokojna.
Powiem Ci że pare razy w nocy jak jechaliśmy na budowę to natkneliśmy się na stadko dzików.
A raz pod nasz dom sarna podeszła.
Powrót do góry
martan
10 kwi 2010 : 10:53

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Absolutnie zgodzę się z tym, że jest to cicha i spokojna okolica. Każdego dnia widzę tu matki z wózkami.

A dziki i sarny to faktycznie tu codzienność. Te drugie podchodzą pod domy nawet w ciągu dnia. Przyzwyczaisz się do tego:)
Powrót do góry
Figgga
11 kwi 2010 : 07:39
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Przeprowadzam się z blokowiska więc dzikie zwierzeta koło domu to dla mnie niebywała atrakcja.

A jak znosisz ciążę? Mi pod koniec ciąży tak napuchły stopy, że nawet masowanie nie pomagało. Nie mówiąc nic o wstawaniu. Żeby sie podnieść musiałam się rozbujać albo zsuwać.
Jeśli nie masz wybranego szpitala polecam Zdroje. Można mieć poród rodzinny i wykupić pokój rodzinny. Opłaty niewielkie i jaki komfort. Telewizor, lodówka, łóżeczko dla dziecka, wanienka. I zero problemów z odwiedzinami.

Ja nie cierpię szpitali więc było to dla mnie bardzo znaczące, że nie byłam sama. No i jaka swoboda. Jak chcesz otworzyć okno to sobie otwierasz.
Powrót do góry
martan
11 kwi 2010 : 08:34

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Nie chcę opowiadać o tym na forum, ale możemy pogadać na gg:) Mój nr 8403245
Powrót do góry
Figgga
11 kwi 2010 : 09:50
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Ok. Przenosimy wiec konwersacje na gg
Powrót do góry
isabel
12 kwi 2010 : 19:27

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Figgga, ja też rodziłam w Zdrojach, w lutym tego roku, i jeśli tak od razu udało Ci się trafić pokój rodzinny, to masz dużo szczęścia. Teraz jest niesamowite obłożenie na porodówkach (wyż rodzi wyż), a akurat wtedy, gdy ja rodziłam, zamknęli jeszcze Pomorzany, ze względu na jakąś bakterię. Tych pokojów nie można wcześniej rezerwować, a są tylko dwa po 100 zł (bez łazienki) i dwa po 200 zł (z łazienką). Ja pierwsze doby po porodzie spędziłam w zwykłej, dwuosobowej sali, gdzie było niemiłosiernie duszno i gorąco, przez cienkie drzwi słychać było każdy hałas, co chwilę ktoś z personelu wpadał z impetem, bez względu na porę, a o klimatach we wspólnej łazience nie wspominam. Ze względu na żółtaczkę mojego Małego musiałam spędzić w szpitalu pięć dni i na dwie doby udało mi się dostać ten droższy pokój hotelowy - bez porównania! Moim zdaniem takie pokoje powinny być standardem na ten szczególny czas, ale cóż... Polska rzeczywistość...
Powrót do góry
Figgga
12 kwi 2010 : 19:46
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Hmm może rzeczywiście mam farta albo tak podziałał urok mojego Maćka. Grunt, że leżałam sobie sama w pokoiku.
Fakt bez porównania ze zwykłą salą. Ja leżałam na sali przedporodowej bo miałam fałszywy alarm ale zostawili mnie na obserwacje na noc. W sumie leżałam tylko z jedną kobietą ale też czułam dyskomfort.
Zgadzam się z Tobą, że takie pokoje to powinny być normalnością lub nawet odpłatnie tylko że więcej ich skoro dowiaduje się, że nie każdy miał okazję z niego skorzystać.
Nawet jak chciał.
Ja rodziłam w kwietniu zeszłego roku.
Ogólnie jestem zadowolona z tego szpitala.
Powrót do góry
martan
12 kwi 2010 : 20:30

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Ja poród mam dopiero przed sobą ale po zwiedzeniu szpitala w Policach jestem zachwycona. Rozmawiałam z kilkoma osobami, które tam leżały już po wyremontowaniu szpitala i też są zadowolone. Sale 1 i 2 osobowe z wspólną łazienką dla dwóch sąsiadujących sal.
Powrót do góry
isabel
15 kwi 2010 : 17:37

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Słyszałam, że w Policach po remoncie jest fajnie. Ja zdecydowałam się na Zdroje z dwóch powodów. Po pierwsze - pracuje tam moja lekarka prowadząca ciążę. Wprawdzie prawdopodobieństwo, że będzie na dyżurze akurat, gdy ja będę rodzić, było małe, ale podobno pozostali lekarze zawsze inaczej patrzą na pacjentkę, której ciążę prowadziła ich koleżanka. Po drugie - w Zdrojach mają podobno najlepszy sprzęt do opieki nad noworodkiem, gdyby, nie daj Boże, coś się działo z dzieckiem. Jeśli chodzi o poród to myślę, że i tak wszystko zależy od ekipy, na jaką się trafi, głównie od położnej. Mi się trafiła super kobitka. Nie chodziłam do szkoły rodzenia, ona mi świetnie wszystko mówiła, co i kiedy mam robić. Poza tym były też fajne praktykantki, które przyniosły mi piłkę do skakania i worek sako (piłkę mogę szczerze polecić), część skurczów mogłam też spędzić pod prysznicem. Urodziłam w środę i gdyby nie żółtaczka Małego, w piątek byłabym już w domu, więc pewnie pobyt na oddziale minąłby mi w oka mgnieniu, a że byłam dłużej, to już pewne rzeczy doskwierały. Jeszcze jedno - warto wybrać szpital w miarę blisko domu, żeby w razie czego rodzinka mogła bez problemu dowieźć jedzenie - szpitalny wikt to masakra.:) Ja miałam regularne dostawy domowego jedzenia.:) Z Mierzyna do Zdrojów jedzie się 20 minut.
Powrót do góry
Figgga
15 kwi 2010 : 20:34
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11
Akurat gdy ja rodziłam to Police było w remoncie. Ale szpital w Zdrojach sobie chwale. Jedzenie nie takie straszne. W sumie lubie obiadki z garkuchni, więc to dla mnie nie był żaden dramat. Pokój jak juz wcześniej pisałam bardzo wygodny. Wszędzie czyściutko. Obsługa wporządku chociaz zawsze sie znajdzie czarna owca. Samego porodu niestety niezbyt mile wspominam. Ogólnie położna dosyć miła (pominowszy to że nazwała mnie histeryczką), lekarka ok dała mi końską dawkę znieczulenia ( dzięki ci o pani ale i tak nie pomogło) ale najfajniejszy był Pan Doktor, który wiedziony siłą mojego głosu przyszedł na salę zaciekawiony co się dzieje. I wiecie co? To on za mnie urodził

Powrót do góry
Figgga
15 kwi 2010 : 20:35
Zarejestrowany #364
Dołączył: 08 kwi 2010 : 15:49
postów: 11




[ Edytowany 15 kwi 2010 : 20:36 ]
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System