Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Hyde Park
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Okoliczne miejsca, które warto odwiedzić
Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
monnatessa
06 cze 2009 : 22:08

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Chciałabym, abyśmy dzielili się tu swoimi wiadomościami na temat atrakcyjnych, pobliskich miejsc, w które warto zabrać dzieci albo znajomych.
Na pewno takim miejscem jest w Szczecinie interaktywna wystawa nauki Eureka (Eureka) oraz teatr lalek Pleciuga (Pleciuga) a po stronie niemieckiej, godzinę drogi od nas, przesympatyczne ZOO w Ueckermunde (Zoo), w którym nasze pociechy (nawet te najmniejsze) mogą karmić wiele zwierzaków (karmę kupujemy na miejscu w automatach), głaskać je i przyglądać im się z bliska, na wyciągnięcie ręki; największą chyba atrakcją ZOO jest małpiarnia (do której można wejść) a poza zwierzętami - wesołe place zabaw dla dzieci.


[ Edytowany 06 cze 2009 : 22:21 ]
Powrót do góry
d_gustaw
07 cze 2009 : 13:49
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Bardzo dobry pomysł!Zwłaszcza,że przed nami wakacje i sezon urlopowy,więc i czasu będzie trochę więcej.O tym niemieckim zoo gdzieś już słyszałam,ale jakoś nie mogłam się przekonać do zorganizowania swoim chłopakom wycieczki w to miejsce.Po tej zachęcającej opinii ,na pewno tam pojedziemy.
Powrót do góry
monnatessa
07 cze 2009 : 20:05

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Naprawdę szczerze tą ZOOlogiczną wycieczkę polecam, myśmy byli tam już dwukrotnie i bardzo sympatycznie spędziliśmy czas.
Poza tym na pewno warto od czasu do czasu wybrać się na basen do Gryfina (Laguna).
Powrót do góry
d_gustaw
08 cze 2009 : 11:49
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Akurat dzisiaj planujemy wypad na basen do Gryfina,ale mnie się marzy wycieczka na "Tropikalną Wyspę" do Berlina.Nikt z naszych znajomych jeszcze tam nie był,więc nie mam danych na ten temat.Naczytałam się jednak o tych wszystkich atrakcjach i myslę.że w tym sezonie uda się nam wyskoczyć w tropiki.
Powrót do góry
martan
08 cze 2009 : 18:06

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Ja byłam w zeszłym roku na "My Tropical Island" pod Berlinem i szczerze polecam. Spędziłam tam cały dzień (bilet jest na czas nieokreślony) i nie było mowy o nudzie. Świetna imitacja plaży, skalne baseny, las tropikalny, mini golf i wiele atrakcji dla dzieci. Jedyne przed czym muszę ostrzec to dość drogie jedzenie w miejscowej restauracji, więc warto zabrać coś ze sobą i cichutko w szatni skonsumować
Powrót do góry
ggosia
08 cze 2009 : 21:26

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
My też wybieramy się tam od roku,ciągle coś wypada mam nadzieję,że w tym roku uda się nam pojechać na tropikalną wyspę:)

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
pamal307
09 cze 2009 : 12:31

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
martan napisał(a) ...

Ja byłam w zeszłym roku na "My Tropical Island" pod Berlinem i szczerze polecam. Spędziłam tam cały dzień (bilet jest na czas nieokreślony) i nie było mowy o nudzie. Świetna imitacja plaży, skalne baseny, las tropikalny, mini golf i wiele atrakcji dla dzieci. Jedyne przed czym muszę ostrzec to dość drogie jedzenie w miejscowej restauracji, więc warto zabrać coś ze sobą i cichutko w szatni skonsumować


w jakiej cenie są bilety i jaki jest najlepszy dojazd?
Powrót do góry
martan
09 cze 2009 : 14:55

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Niestety ceny biletów nie pamiętam, ale na pewno można to sprawdzić na ich stronie w internecie. Ja jechałam samochodem. Troszkę pobłądziliśmy, ale źle nie było:)
Powrót do góry
monnatessa
09 cze 2009 : 20:23

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Faktycznie fajna sprawa te Tropikalne Wyspy, ale ceny też fajne - na stronie internetowej Tropical Islands można poczytać o wszelkich atrakcjach no i znaleźć cennik; co ciekawe - doczytałam się, że warto pojechać w dniu swoich czy dziecka urodzin, wówczas jubilat wchodzi za darmo
Powrót do góry
d_gustaw
12 cze 2009 : 08:29
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Warto też pojechać z dziećmi do Zoo Safari w Świerkocinie.Jest to ok.100 kilometrów od Szczecina , niedaleko Gorzowa Wlkp.Zoo zwiedza się ,nie wysiadając z auta,a zwierzęta podchodzą naprawdę bardzo blisko.Niektóre wpychają łeb przez otwarte okna w samochodzie.No i można potem pokarmić kozy.Radocha dla dzieci.
Powrót do góry
d_gustaw
12 cze 2009 : 08:35
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Zapomniałam dodać ,że na terenie Zoo Safari znajduje się małe wesołe miasteczko,z urządzeń można korzystać do woli,w ramach jednego biletu.
Powrót do góry
krissmierzyn
13 cze 2009 : 11:30

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Polecam ogród dendrologiczny w Przelewicach,jedziemy jak na Pyrzyce,na drugim rondzie odbijamy w lewo a później wg.znaków.

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
ruda28
15 cze 2009 : 20:15

Zarejestrowany #64
Dołączył: 24 lip 2008 : 19:18
postów: 33
A ja polecam grotę solną. Są takie w Szczecinie (ja byłam tu: http://www.jaskiniasolna.com.pl/) i jeszcze na Łukasińskiego, ale słyszałam, że najlepsza jest właśnie w budynku gryfińskiej Laguny. Klimat super, moja córcia lizała ściany , a poza relaksem i wyprawą dla zdrowia, jest także frajda dla dzieci, które mogą pobawić się w soli, jak w piaskownicy. Fajna rzecz za niewielkie pieniądze!
Powrót do góry
d_gustaw
15 cze 2009 : 20:47
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Brzmi zachęcająco,prawie godzina relaksu.Najbliżej mamy na Łukasińskiego,więc chyba to będzie nasza pierwsza grota solna,a jak się klimacik spodoba to zajrzymy tez do tej gryfińskiej.Fajny pomysł,dzieciaki mnie kiedyś prosiły,by pójść do jaskini solnej,właśnie tej przy Lagunie,ale jakoś nie byłam przekonana.
Powrót do góry
Centaurek
17 cze 2009 : 13:13

Zarejestrowany #222
Dołączył: 07 maj 2009 : 14:49
postów: 74
Jak była niemiecka Tropikalna Wyspa, to ludziom lubiącym mocne wrażenia polecam także leżący w Niemczech (pod Hamburgiem, koło miejscowości Soltau) Heide Park. Wczoraj tam byłem, drugi raz, wrażenia na pewno niezapomniane . Trochę daleko, podróż autokarem około 7 godzin, ale samochodem na nieograniczonych autostradach da się szybko pokonać tą trasę. Wycieczka trochę droga (około 170 zł autokarem z wykupionymi biletami, co do indywidualnych to nie pamiętam ale na stronie wszystko jest) i co prawda nie leży w okolicy, ale można się pokusić na taką wycieczkę .
Dużo ludzi pewnie myśli sobie "to nie dla mnie" "boję się" lub co innego. Strach rzeczywiście bywa momentami ogromny, ale kiedy już się dojeżdża do końca, aż chce się jeszcze raz przejechać na danej atrakcji .

Powrót do góry
tygrys
17 cze 2009 : 13:56

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
ja wiem, że nie skorzystam... mam dość wrazeń po wiedeńskim Praterze ... a było to juz ładnych kilkanaście lat temu. To nie dla mnie
Powrót do góry
monnatessa
17 cze 2009 : 18:26

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Wow...
powiało wielkim światem; skoro tak, to ja polecam wycieczkę do...Disneylandu w Paryżu Myśmy byli tam ładnych parę lat temu, sprawiając tym wielką radość synowi z okazji Dnia Dziecka; wrażenia fantastyczne, może tylko jedna uwaga - część atrakcji przeznaczona jest wyłącznie dla dzieci starszych i dorosłych, niekiedy są nawet wymagania co do wzrostu - z niektórych rozrywek można korzystać mając minimum 120cm. a z innych 140cm. wzrostu. Ponieważ myśmy byli sami z dzieckiem - nie mogliśmy z niektórych fajnych rzeczy w ogóle skorzystać bo nie było z kim zostawić synka w tym tłumie, z kolei jechać taki kawał i pokręcić się tylko na karuzeli...Lepiej jechać tam chyba ze starszymi już dziećmi, a jeśli z maluchami - to większą grupą znajomych. W każdym razie rollercoaster jest godny polecenia (ale tylko dla dużych) Podaję adres strony (w języku polskim): Eurodisneyland w Paryżu
Nie popadajmy jednak w skrajność - za chwilę znajdziemy się w Hiszpanii a stąd już tylko mały krok do Maroko Myślałam o Waszych spostrzeżeniach dotyczących najbliższej okolicy, kiedy nie wiemy jak uatrakcyjnić dzieciom weekend albo nie mamy pomysłu co zrobić z rodziną z np. Białegostoku, która nagle się nam zwali do domu
Mam jeszcze jedną atrakcję - myślę tu o nowym torze gokartowym w Szczecinie: Tor gokartowy Znam takich, którym bardzo odpowiada takie spędzanie wolnego czasu...
Myślę też, że warto tu podawać linki do polecanych przez nas miejsc, w razie potrzeby będziemy mieli wówczas w jednym miejscu zebrane różne możliwe sposoby na nudę
Powrót do góry
tygrys
17 cze 2009 : 20:21

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
ja tylko napisalam odnośnie takich parków rozrywki i atrakcji w nich, że to nie dla mnie.
Także, z wszelkich takich rzeczy, nawet gdybym je miala "pod nosem" nie skorzystam
Powrót do góry
martan
17 cze 2009 : 20:29

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Na wyjazd do tego Heide Parku pod Hamburgiem namawiali mnie w zeszłym miesiącu znajomi, no ale właśnie jak słusznie zauważono jest to dość daleko, więc ja wole może i mniejsze atrakcje ale za to w okolicy:) Jeśli chodzi o tor gokardowy to jest też dosyć fajny i spory w Szczecinie. Byłam na nim jakoś z rok temu i fajna zabawa nawet dla osób dorosłych. Dałam na nim mężowi nieźle popalić i pokazałam, że nie tylko mężczyźni są dobrzy w te klocki:) A wie ktoś może czy w okolicy są organizowane biwaki, obozy survivalowe (weekendowe) ale dla dorosłych?
Powrót do góry
monnatessa
17 cze 2009 : 21:13

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
martan napisał(a) ...

Jeśli chodzi o tor gokardowy to jest też dosyć fajny i spory w Szczecinie. Byłam na nim jakoś z rok temu i fajna zabawa nawet dla osób dorosłych. Dałam na nim mężowi nieźle popalić i pokazałam, że nie tylko mężczyźni są dobrzy w te klocki:)

Martan, jeśli rok temu, to zapewne masz na myśli tor przy al.Wojska Polskiego ( Stary tor gokartowy; teraz powstał nowy, halowy, podobno jedyny taki w Polsce; spójrz i oceń sama, może warto znowu wybrać się z mężem

Przyszło mi na myśl coś jeszcze, ale tym razem już nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii, może Wy wiecie coś więcej na ten temat; otóż chodzi mi o park linowy: Tarzania Wydaje mi się, że może to być całkiem fajna sprawa.
Powrót do góry
d_gustaw
17 cze 2009 : 21:51
Zarejestrowany #133
Dołączył: 10 lis 2008 : 17:11
postów: 84
Nasz park linowy to rzeczywiście fajna sprawa,frajda dla tych,co lubią balansowanie na wysokości.Trasy o różnym stopniu trudności,więc każdy znajdzie coś dla siebie.Myślałam ,że jest większy obszarowo,ale może się kiedyś rozwinie?Z moich dwóch chłopaków tylko jeden zdecydował się przejść trasę.Bardzo mu się podobało i na pewno jeszcze kiedyś tam pójdziemy.
Powrót do góry
martan
18 cze 2009 : 08:47

Zarejestrowany #102
Dołączył: 09 wrz 2008 : 17:14
postów: 286
Park linowy to chyba coś dla mnie:) Dzięki za link - na pewno skorzystam. A co do tego toru gokardowego to faktycznie byłam na tym starym - nawet nie wiedziałam:)

Ja ze swojej strony mogę zaproponować nowe, dostępne od kilku dni miejsce wypoczynkowe niedaleko Szczecina otwarte przez mojego znajomego.
http://siedemsosen.pl/
Ja jeszcze tam nie byłam, ale znajomy codziennie mówi jak upiększa to miejsce, więc na pewno w rzeczywistości wygląda lepiej niż w linku. Poza tym fajne jest to, że jadąc na odpoczynek możecie zabrać ze sobą swojego pieska. Dla dzieci to też duża frajda, bo mają sporo miejsca do zabawy na świeżym powietrzu.
Powrót do góry
krissmierzyn
18 cze 2009 : 18:30

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Polecam serdecznie rejsy wodolotem do Świnoujścia,w dawnych czasach pełno było białej floty na Wałach Chrobrego,teraz tez coś zostało,ceny głównie dla niemców...
http://www.wodolot-szczecin.pl/

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
tygrys
19 cze 2009 : 19:31

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
http://www.gubalowka.com.pl/index.php?site=43c2524c2d4cb
Powrót do góry
monnatessa
19 cze 2009 : 21:05

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Jest jednak troszkę tych atrakcji, ja także pomyślałam o wodolotach, ale skoro już tu są to pozostały jeszcze wycieczki statkiem po porcie, na pewno niejednego przybysza z głębi kraju mogą zainteresować, a i dla dzieci wielka frajda: Statkiem po porcie. W zeszłym roku popłynęłam z dziećmi w rejs po Odrze lodołamaczem Kuna i bardzo nam się to podobało, niestety na co dzień cumuje on w Gorzowie, ale bywa także w Szczecinie (widziałam go nawet w weekend na Dniach Morza), a gdy poziom wody jest zbyt niski i nie może wrócić do swojego portu, wówczas organizuje takie wycieczki...nam się w ten sposób właśnie udało Podam link, może kogoś zainteresuje: Lodołamacz Kuna.
Jest jeszcze kino, i wcale nie myślę tu o Heliosie czy Multikinie, mamy najstarsze kino na świecie!!! We wrześniu Pionier obchodzić będzie swoje 100. urodziny i chociaż kiedy byłam w nim ostatnio (ładnych kilkanaście lat temu) obiecywałam sobie, że nigdy więcej... to teraz zmieniam zdanie i powoli zaczynam planować powrót i przeprosiny Pionier.
A jutro idę z dziećmi na "Kopciuszka" do Pleciugi, już nie możemy się doczekać, podobno przepiękny.
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System