Tytuł wiadomości: Pilnuj swoje psy zanim dojdzie do tragedii
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 19 lut 2021 - 12:43:02


Pilnuj swoje psy zanim dojdzie do tragedii

Pomimo wielu przypadków braku właściwej opieki nad psami, które doprowadziły do tragedii, także w naszej gminie zdarzają się niebezpieczne sytuacje. Ostatnio patrol straży gminnej interweniował w sprawie dwóch dużych psów, które biegały luzem w Mierzynie.


We wtorek, 16 lutego patrol straży gminnej zauważył dwa duże psy, od których oganiał się chłopiec idący do szkoły przy ul. Kolorowej w Mierzynie. Psy uciekły i można było je spotkać na innych ulicach. Dzięki monitorowaniu sprawy przez strażników psy zostały ostatecznie schwytane i ustalono ich właściciela. Został on ukarany mandatem karnym.

"Ponownie zwracam uwagę na właściwy nadzór nad psami. Zgodnie z przepisami pies powinien być prowadzony na smyczy, a puszczany luzem tylko w miejscach mało uczęszczanych w kagańcu. Obowiązek nie dotyczy jedynie szczeniaków, gdy nie pozwalają względy anatomiczne, z przyczyn zdrowotnych lub przy posiadaniu stosownego zaświadczenia" - informuje Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Każdego roku dochodzi do wielu takich sytuacji w całej Polsce. Znane są też przypadki, kiedy brak właściwego nadzoru nad psami doprowadza do tragedii. W listopadzie 2020 r. w Wielkopolsce dwa duże psy dotkliwie pogryzły 11-latka. Dziecko trafiło do szpitala w ciężkim stanie, z szarpanymi ranami głowy i pleców. Kilka dni wcześniej pies pogryzł 8-latkę, która również trafiła do szpitala, a pod koniec września ubiegłego roku psy pogryzły dwóch chłopców w Przemyślu - jeden z nich zmarł w szpitalu.

Odpowiedzialność każdego, kto decyduje się na psa, polega na zapewnieniu bezpieczeństwa jemu i wszystkim wokół.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4694 )