Tytuł wiadomości: Od poniedziałku zamknięte przedszkola w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 06 lis 2020 - 11:34:24


Od poniedziałku zamknięte przedszkola w Mierzynie

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa wśród pracowników (19 osób) i dużą liczbę zwolnień lekarskich, podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć w publicznych przedszkolach nr 1 i nr 2 w Mierzynie. Od poniedziałku ze względu na bezpieczeństwo dzieci i personelu placówki nie będą czynne. Zajęcia będą zawieszone do 20 listopada.


Decyzję o zamknięciu przedszkoli w Mierzynie podjęto ze względu na bezpieczeństwo dzieci i personelu. Placówki zostaną zamknięte od 9 do 20 listopada.

"Decyzja ta zapadła po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach. Z powodu zbyt dużych braków kadrowych nie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom bezpiecznej opieki i właściwej edukacji. W sprawie zdalnego nauczania wychowawcy grup skontaktują się z rodzicami w poniedziałek, 9 listopada. Mamy nadzieję, że ta dwutygodniowa przerwa pozwoli nam wszystkim na powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania" - informuje p.o. Dyrektora Zespołu Przedszkoli w Mierzynie Dorota Downar-Twór.

Ponadto od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Zgodnie z decyzją rządu również uczniowie klas 1-3 przechodzą na tryb nauki zdalnej. Zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych, za wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych i usługowych. Decyzją rządu zamknięte zostaną też placówki kultury, w tym kina i teatry. Obostrzenia mają potrwać do 29 listopada.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4669 )