Tytuł wiadomości: Honorowa nagroda dla mieszkańca Mierzyna
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 06 lis 2020 - 16:03:08


Honorowa nagroda dla mieszkańca Mierzyna

Daniel Henschel z Mierzyna otrzymał honorową nagrodę Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania" za zatrzymanie pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku na ul. Spółdzielców. Mieszkaniec Mierzyna uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, który jak się później okazało, miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. O nagrodę dla pana Daniela wnioskował Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski, w imieniu Wójt Gminy Dobra.


Zdarzenie miało miejsce 26 lipca w godzinach wieczornych na ul. Spółdzielców w Mierzynie. Mieszkaniec Mierzyna zauważył kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Po chwili kierowca uruchomił auto i zaczął odjeżdżać. Mieszkaniec natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Volkswagena, następnie wezwał policję.

"Przekazany policjantom 35-latek ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3,5 promile alkoholu. Poza tym samochód, którym kierował, nie miał badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu" - poinformowała mł. asp. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mieszkaniec powiatu polickiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Po zdarzeniu Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski, w imieniu Wójt Gminy Dobra, złożył wniosek do Starosty Polickiego o przyznanie mieszkańcowi Mierzyna honorowej nagrody "Postawa godna naśladowania". Nagroda została przyznana 2 listopada. Uroczystość wręczenia unikalnego medalu odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na epidemię koronawirusa.

Postawa mieszkańca Mierzyna, który wyeliminował pijanego kierowcę z ruchu, zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zapobiegł tragedii.

To kolejny mieszkaniec gminy Dobra uhonorowany nagrodą "Postawa godna naśladowania". W 2018 roku medale otrzymali strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra i sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie za uratowanie mężczyzny z płonącego budynku w Dobrej. W zeszłym roku honorową nagrodę otrzymał Piotr Żelasko, który znalazł w Wołczkowie znaczną sumę pieniędzy i przekazał ją do Komisariatu Policji w Mierzynie. Dzięki działaniom policji i pracowników starostwa udało się odnaleźć właściciela zagubionych pieniędzy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Mieszkaniec Mierzyna zatrzymał pijanego kierowcę

Mieszkaniec Mierzyna zatrzymał kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa. Do zdarzenia doszło na ul. Spółdzielców w Mierzynie. Kierowca miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, a bus, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4668 )