Tytuł wiadomości: Ważne dofinansowanie dla szkół z gminy Dobra
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 04 lis 2020 - 10:00:47


Ważne dofinansowanie
dla szkół z gminy Dobra


Gmina Dobra otrzyma ponad 270 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja". Program współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Dofinansowanie, które otrzyma Gmina Dobra, przeznaczone zostanie na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętów i środków do utrzymania czystości i dezynfekcji. Wsparciem zostanie objętych 6 placówek oświatowych, pracownicy i ponad 2600 uczniów i przedszkolaków w gminie Dobra.

W ramach projektu zaplanowano zakup m.in. 10 tys. maseczek medycznych, 5500 rękawiczek jednorazowych, odkurzaczy dezynfekująco-piorących przeznaczonych do prania i dezynfekcji dywanów, chodników i wykładzin w salach przedszkolnych, wczesnoszkolnych i świetlicach, opryskiwaczy oraz myjek ciśnieniowych do dezynfekcji i utrzymania czystości na placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

Zakupione zostaną także: parownice do higienicznego czyszczenia bez detergentów (wysoka temperatura pozwala też unieszkodliwić większość drobnoustrojów), generatory ozonu do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń, automatyczne stacje dezynfekujące do dezynfekcji rąk pracowników, dzieci, młodzieży oraz ich prawnych opiekunów, maty dezynfekujące pod drzwi, które mają ograniczyć przedostawanie się brudu i patogenów do pomieszczeń, lampy UV do sterylizacji powietrza oraz eliminacji zanieczyszczeń, bakterii i zarazków w pomieszczeniach, folie bio i wirusobójcze do zabezpieczenia klawiatur komputerów, oczyszczacze powietrza, bramki do bezdotykowego pomiaru temperatury dla szkół, w których rodzice wyrazili zgodę za zakup takich urządzeń oraz mopy parowe do czyszczenia i dezynfekcji bez detergentów.

Wysokość dofinansowania, które otrzyma Gmina Dobra, wynosi 276 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe będzie udzielane w ramach działania 7.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4666 )