Tytuł wiadomości: Przebudowa ul. Elżbiety w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
wtorek 27 paź 2020 - 08:42:28


Przebudowa ul. Elżbiety
w Mierzynie


Gmina Dobra otrzyma 1,43 mln złotych dofinansowania na przebudowę ulicy Elżbiety w Mierzynie. Dzięki temu można było ponownie ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji. Modernizacja obejmuje budowę nowej jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem, przebudowę chodników i zjazdów. Koszt inwestycji to ponad 3 mln złotych.


W związku z możliwością otrzymania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, Urząd Gminy Dobra ponownie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Elżbiety w Mierzynie. Wartość inwestycji to 3.079.055 zł, z czego dofinansowanie to 1.430.528 zł.

"Obecnie Gmina Dobra ogłosiła przetarg na realizację inwestycji z założeniem, że prace budowlane miałyby się rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w pierwszej połowie 2021 roku" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji UG Dobra.

Przebudowa ulicy Elżbiety w Mierzynie zakłada budowę nowej jezdni wraz z odwodnieniem i oświetleniem, przebudowę chodników i zjazdów, usunięcie kolizji sieciowych, a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu docelowego.

Dokumentację techniczną wykonało konsorcjum firm: Usługi Projektowe i Nadzór Lucyna Kaczyńska oraz Pracownia Projektowa Katarzyna Przybysz. Wartość prac projektowych wyniosła 148 tys. zł.

Źródło: UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4664 )