Tytuł wiadomości: Zdrowe Przedszkole w Szczecinie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez kacper
poniedziałek 15 cze 2020 - 15:20:31


Zdrowe Przedszkole
w Szczecinie


Jest takie miejsce, w samym centrum Szczecina, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się zdrowych nawyków. Placówka stawia na ruch i świeże powietrze. Uczy dzieci jak zdrowo zapełnić brzuszki. Opiekunowie zakręceni są na punkcie dzieci i to widać od razu. Na pokładzie przedszkola są nie tylko pedagodzy z ogromnym doświadczeniem i pasją, ale także sensoplastyk, psycholog, dogoterapeuta, logopeda i tyflopedagog. Zapraszamy!


"Już w pierwszych latach życia kształtujemy swoje nawyki na całe życie, uczymy się smaków do których będziemy wracać i budujemy filary, na których później opieramy poczucie własnej wartości. Dobre, zdrowe fundamenty pozwolą nam pewnie stąpać przed siebie. Nasze Dzieci rosną w siłę nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim stają się kompetentne emocjonalnie i społecznie." - mówi Dyrektor Przedszkola Alicja Szyszkowska-Gilewska.

Zdrowe Przedszkole buduje zdrowie dzieci na 4 równie ważnych filarach:

 • Ruch
 • Zdrowa dieta
 • Atmosfera
 • Ekologia

Pedagodzy ze Zdrowego Przedszkola robią to skutecznie. Pomaga im w tym, pełna miłości i szacunku do dzieci, Pozytywna Dyscyplina. Inspiracją do tego typu podejścia stał się fiński system edukacji, który uznawany jest za jeden z najprzyjaźniejszych zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Wsparciem stały się również koncepcje i metody wychowawcze Jespera Juula, który uznaje teorię uwagi wobec dziecka i jego potrzeb.

"Finowie uczą dzieci tego jak przygotować się do szczęśliwego życia, a nie tylko do zdawania egzaminów. W systemie tym jest ogromna ilość zaufania nie tylko do nauczycieli, ale przede wszystkim do dzieci i ich potrzeb. Nauczyciele tak modelują zajęcia, aby odpowiadały one dzieciom i je angażowały, zamiast dostosowywać maluchy do konkretnego systemu wychowania. Niestety większość metod jest dość sztywna i często nauczyciele nie mają zbyt wiele miejsca na wychodzenie poza ramy danej metody. My wybraliśmy taką, która daje nauczycielowi możliwość wybierania zajęć w oparciu o potrzeby i kompetencje naszych dzieci i umożliwia czerpanie tego co według nas najlepsze z innych metod." - tłumaczy Alicja Szyszkowska-Gilewska.

Dlaczego warto wybrać Zdrowe Przedszkole?

 • zajęcia ruchowe minimum dwa razy dziennie
 • bogata w warzywa i owoce dieta
 • 2000 mkw powierzchni, a na nim nie tylko piękny plac zabaw, ale także ogródek z pomidorami, ogórkami, truskawkami i nie tylko
 • zielona klasa do zajęć na dworze
 • zajęcia dodatkowe w czesnym (taniec współczesny, karate, Akademia tradycji Słowiańskich, angielski, piłki, gimnastyka, zajęcia z komunikacji i logopedia
 • pełen serca i miłości do dzieci zespół
 • atmosfera której nie da się opisać i trzeba ją zobaczyć


Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Dzieci nie muszą być odpieluszkowane.

Dane teleadresowe:

Zdrowe Przedszkole
Szczecin, ul. Tenisowa 35
Telefon: +48 797 791 589
e-mail: info@zdrowe-przedszkole.pl
znajdź nas na Facebooku
www.zdrowe-przedszkole.pl


Zdrowe Przedszkole - zdjęcia:
Artykuł promocyjnyTa wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4632 )