Tytuł wiadomości: Umowa na budowę trasy rowerowej Dobra-Głębokie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 09 sie 2019 - 07:08:55


Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie

W czwartek, 8 sierpnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę na budowę ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. Wykonawcą inwestycji będzie firma Eurovia Polska. Nowa trasa dla rowerzystów ma być gotowa w sierpniu 2020 roku.


Umowę na budowę ścieżki rowerowej podpisali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Dyrektor Eurovia Polska Oddział Szczecin Paweł Knap. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej m. Dobra z węzłem przesiadkowych Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego", którego wartość wynosi 15,5 mln zł brutto.

W podpisaniu umowy uczestniczyli również Starosta Powiatu Polickiego Andrzej Bednarek, Dyrektor SSOM Roman Walaszkowski, oraz Sołtys Wołczkowa Leokadia Rygielska.

Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji planowana jest także przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie - powstanie tutaj rondo.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6.7000.000 zł.

Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie - 8 sierpnia 2019 r.:

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4441 )