Tytuł wiadomości: Dzikie wysypisko w Mierzynie. Ukarano sprawcę
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
wtorek 16 lip 2019 - 18:59:22


Dzikie wysypisko
w Mierzynie. Ukarano sprawcę


W czwartek, 11 lipca do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się dużego wysypiska odpadów przy ulicy Zgodnej w Mierzynie. Strażnicy ustalili sprawcę i ukarali go maksymalnym mandatem karnym.


Po otrzymaniu zgłoszenia strażnicy udali się do Mierzyna. Przy ul. Zgodnej znaleziono śmieci pochodzące ze sprzątania pomieszczeń typu garaż, piwnica. Wspólne przeszukanie odpadów przez strażników gminnych oraz pracowników Urzędu Gminy Dobra doprowadziło do ujawnienia dowodów wskazujących na jedno ze stowarzyszeń ze Szczecina.

Podjęte przez straż gminną działania pozwoliły na ustalenie członka stowarzyszenia odpowiedzialnego za gospodarowanie odpadami. Został on ukarany maksymalnym mandatem karnym. Po kilku godzinach uprzątnął odpady i okazał potwierdzenie ich przekazania do firmy JUMAR.

W ciągu ostatnich tygodni to już kolejny sprawca zaśmiecenia ukarany mandatem karnym przez Straż Gminną w Dobrej. W czerwcu strażnicy ustalili dane właściciela śmieci, które znaleziono w rejonie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej przy ulicy Spełnionych Marzeń w Dobrej. Sprawca musiał zapłacić mandat i na własny koszt posprzątać śmieci.

Źródło: Andrzej Budzyński - Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDzikie wysypisko przy ul. Zgodnej w Mierzynie:


Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4429 )