Tytuł wiadomości: Budżet Obywatelski Gminy Dobra - nabór wniosków
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 12 lip 2019 - 09:46:46


Budżet Obywatelski Gminy Dobra - nabór wniosków

11 lipca ruszył nabór wniosków do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra. Do zagospodarowania jest 1 mln złotych z budżetu Gminy Dobra. Propozycje mieszkańców zbierane będą do 14 sierpnia, a głosowanie rusza 25 października.


Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy. W 2020 roku w budżecie gminy Dobra zostanie wyodrębniona kwota 1 mln złotych z przeznaczeniem na projekty wybrane przez mieszkańców w otwartym głosowaniu.

Nabór wniosków z propozycjami projektów do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra ruszył 11 lipca i potrwa do 14 sierpnia 2019 r. W ramach budżetu obywatelskiego mogą być proponowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne wynikające z zadań własnych gminy. Propozycje projektów mogą zgłaszać mieszkańcy stale zamieszkujący na terenie gminy Dobra.

Zobacz mapę projektów wybranych do realizacji w poprzednich latach

Weryfikacja zgłoszonych wniosków potrwa do 30 września. Głosowanie na projekty odbywać się będzie od 25 października do 18 listopada. Zwycięskie projekty powinniśmy poznać do 31 grudnia 2019 r.

Dokładne informacje na temat tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Dobra oraz wzory wniosków można znaleźć na stronie internetowej: www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBudżet Obywatelski Gminy Dobra - harmonogram:
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4427 )