Tytuł wiadomości: Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy 2019 - zdjęcia
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
wtorek 11 cze 2019 - 10:20:49


Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy 2019 - zdjęcia

W sobotę, 8 czerwca odbył się Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy Dobra - Blankensee. W wyprawie szlakiem Elizabeth von Arnim wzięło udział ok. 300 rowerzystów z Polski i Niemiec. Uczestnicy rajdu wzięli też udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie szkoły w Rzędzinach. Było dużo dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń.


Zapisy do udziału w rajdzie zaczęły się przed godz. 9 na terenie boiska sportowego przy ul. Sportowej w Dobrej. Łącznie zgłosiło się ok. 300 osób, w tym małe dzieci z rodzicami oraz seniorzy. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę.

Uczestników rajdu powitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller. Po powitaniu wszyscy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Rajd rozpoczął się o godz. 9:30. Trasa liczyła około 10 kilometrów i prowadziła przez malownicze tereny gmin Dobra i Blankensee. O godz. 11 rowerzyści dotarłi do szkoły podstawowej w Rzędzinach, gdzie zorganizowano piknik rodzinny z konkursami, zabawami, warsztatami dla dzieci, dmuchanym placem zabaw oraz cateringiem. Można było spróbować pierogów, naleśników, nie zabrakło też kiełbaski i szaszłyków. Dla uczestników rajdu przygotowano też ogromny tort. Ok. godz. 13:30 wszyscy wrócili do Dobrej.

Rajd zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej w Dobrej, Komisariatu Policji w Mierzynie, strażacy oraz ratownicy medyczni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą prezentujemy poniżej.

Organizatorami rajdu byli Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller. Impreza została zorganizowana w ramach projektu "Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth", dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Fot. Kinga Kowalewska, Bartosz Świderski

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPolsko-Niemiecki Rajd Rowerowy 2019 - wideo:


Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy 2019 - migawki:


Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy Dobra - Blankensee - 8 czerwca 2019 r.:


Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4384 )