Tytuł wiadomości: Kolejne sukcesy 12-letniego Jakuba z Mierzyna
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 07 cze 2019 - 08:45:08


Kolejne sukcesy
12-letniego Jakuba
z Mierzyna


12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki dwukrotnie wygrał regaty żeglarskie, które odbyły się na początku maja i czerwca. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zdobył złote medale podczas Regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej oraz w trakcie międzynarodowych regat International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, które odbyły się na zalewie Szałe. Gratulujemy kolejnych sukcesów!


Jakub Guźlecki to utalentowany uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Kuba pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach. W zeszłym roku, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Windsurfingu w Pucku, został wicemistrzem Polski w klasie BIC Techno 293. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu młodych windsurfingowców z całej Polski. Kilka miesięcy wcześniej, podczas majówki, Jakub wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno podczas zgrupowania w Osieku na Jeziorze Kałębie. W tym roku Jakub został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina - w dwóch kategoriach: Nagroda kota Umbriagi oraz Młody Żeglarz Roku.

W dniach 9-12 maja odbyły się Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (PZŻ) w Krynicy Morskiej. Uczestniczyli w nich zawodnicy z różnych klubów z całej Polski. Mimo chłodu i ciężkich warunków, wiatr był sprzyjający i Kuba zajął I miejsce w klasie Bic Techno 4.0.

3 tygodnie później, w dniach 31 maja - 2 czerwca na zalewie Szałe odbyły się międzynarodowe regaty International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019. Jakub ciężką pracą wypracował sobie prezent z okazji Dnia Dziecka i ponownie stanął na najwyższym podium w klasie Bic Techno 4.0.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Jakuba!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościKolejne sukcesy 12-letniego Jakuba z Mierzyna:

Zobacz artykuły powiązane:

Jakub z Mierzyna nominowany do prestiżowej nagrody

12-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki został nominowany do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas gali 30 marca. W zeszłym roku Kuba, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu w klasie BIC Techno 293.

Jakub z Mierzyna
wicemistrzem Polski


11-letni mieszkaniec Mierzyna Jakub Guźlecki (POL 242) zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Windsurfingu. Zawody odbyły się 24-26 sierpnia w Pucku. To kolejny sukces ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, który podczas tegorocznej majówki wygrał regaty windsurfingowe w klasie BIC Techno w Osieku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4380 )