Tytuł wiadomości: Dzień Dziecka w gminie Dobra - film i zdjęcia
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 03 cze 2019 - 16:50:50


Dzień Dziecka w gminie Dobra - film i zdjęcia

W sobotę, 1 czerwca w gminie Dobra odbyły się 4 festyny rodzinne z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli się bawić w Dobrej, Dołujach, Mierzynie i Wołczkowie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, konkursów i niespodzianek, a piękna pogoda przyciągnęła na imprezy bardzo dużo mieszkańców.


Gmina Dobra razem z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej przygotowali dla najmłodszych rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Sportowej w Dobrej czekały na dzieci różnorodne atrakcje, m.in. konkursy, gry, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane. Atrakcje przygotowali też strażacy. Była kurtyna wodna i pokaz możliwości armatki wodnej. Festyn odwiedzili też ratownicy z GPR OSP Wołczkowo. Zabawę w Dobrej poprowadził znany aktor Adam Dzieciniak.

Warto też było zajrzeć na teren kortów tenisowych Family Garden w Dołujach, gdzie przygotowano dla dzieci moc atrakcji, m.in.: dmuchane zamki, słodkości, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Wśród najmłodszych mieszkańców gminy rozlosowane zostały dwa kupony na letnie półkolonie w Family Garden. Były też prezenty od CH Ster. Organizatorami rodzinnego festynu w Dołujach byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Koscino, Radna Gminy Katarzyna Marks oraz Sołtys Dołuj wraz z Radą Sołecką.

Na Mierzyniance w Mierzynie odbył się festyn plenerowy "Mierzyński Wór Przygód - Dzień Dziecka". Dla dzieci przygotowano wiele różnych zabaw, konkursów oraz niespodzianek. Duże zainteresowanie wzbudził przyjazd samochodów militarnych. Dzieci i opiekunowie mogli zasiąść za kierownicą pojazdów oraz wziąć udział w konkursie sprawnościowym. Organizatorami festynu byli Wójt Gminy Dobra oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn.

Po południu odbył się jeszcze festyn na stadionie WB Arena w Wołczkowie. Organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak: Football Dart, przeciąganie liny, grill, owoce i ciasta. Było dużo zabawy i smakołyków.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej i galerii zdjęć, którą prezentujemy poniżej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDzień Dziecka w gminie Dobra:


Gminny Dzień Dziecka w Dobrej - 1 czerwca 2019 r.:Dzień Dziecka w Dołujach - 1 czerwca 2019 r.:
Dzień Dziecka w Mierzynie - 1 czerwca 2019 r.:
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4374 )