Tytuł wiadomości: Modernizacja ul. Zakładowej w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 17 maj 2019 - 10:12:28


Modernizacja ulicy Zakładowej w Mierzynie

Gmina Dobra przygotowuje się do modernizacji ulicy Zakładowej w Mierzynie. Jeszcze w tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Modernizacja ulicy zakłada m.in. przebudowę jezdni i skrzyżowania z ul. Welecką, przebudowę chodników i kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej.


Modernizacja ulicy Zakładowej planowana była już od dawna. W październiku zeszłego roku odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra zaprezentowali projekt przebudowy tej ulicy. Dokumentację przygotowało BPD - Biuro Projektów Drogowych Aleksandra Nowik.

Inwestycja zakłada przebudowę konstrukcji jezdni wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Welecką, modernizację chodników i przebudowę istniejących zjazdów. Przebudowane zostaną także kanalizacje deszczowa i sanitarna oraz wodociąg. Powstanie także także nowe oznakowanie pionowe jezdni.

Wieloletni Plan Finansowy Gminy Dobra przewiduje realizację inwestycji na lata 2019 i 2020. Zgodnie z założeniem procedura przetargowa powinna zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Źródło: UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4364 )