Tytuł wiadomości: DOBRA PIĄTKA w gminie Dobra
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 08 kwi 2019 - 09:03:09


DOBRA PIĄTKA
w gminie Dobra


W sobotę, 27 kwietnia przy boisku Orlik w Dobrej rozpocznie się wielkie sportowe święto - DOBRA PIĄTKA. Weźmie w nim udział ponad 500 uczestników, którzy będą rywalizować w dwóch głównych zawodach - biegu na 5 km oraz marszu Nordic Walking. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police od kilku lat prężnie działa, aby propagować zdrowy i aktywny tryb życia.

"Aktywność mieszkańców powiatu polickiego zauważyliśmy już od kilku lat, tworząc imprezy w naszym regionie. Każda z nich różniła się tematycznie, choć głównym ich celem było stworzenie imprezy sportowej takiej jak bieg lub marsz. Tym razem jednym z powodów jest zdrowie, zmiana nawyków i edukacja społeczeństwa. Kolejnym pomysłem na zachęcenie mieszkańców Powiatu Polickiego do dbania o siebie i bycia w formie jest DOBRA PIĄTKA - wydarzenie sportowe, które na stałe zapisze się w kalendarzu każdego z uczestników jako zdrowy, sportowy piknik podczas, którego wszyscy będą zaszczepiać innym mieszkańcom powiatu bakcyla sportu, ruchu w życiu i zmianę przyzwyczajeń żywieniowych. DOBRA PIĄTKA to nie tylko hasło naszego biegu, ale również przedstawienie Gminy Dobra dbającej o własnych mieszkańców i ich aktywność" - informuje Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.

W sobotę, 27 kwietnia przy boisku Orlik w Dobrej rozpocznie się wielkie sportowe święto, w której weźmie udział ponad 500 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch głównych zawodach - biegu 5km oraz marszu Nordic Walking. Od godz. 9:00 rozpoczną się biegi dla dzieci (przedszkolaki oraz klasy 1-3). Natomiast o godz. 11:00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 5 km po nietypowo nazwanych ulicach miasta, które idealnie wpiszą się w całokształt imprezy. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal owocowy - symbolem będą banany. Na każdego uczestnika na mecie będzie czekała zdrowa przekąska w postaci wypełnionego kubeczka świeżych owoców.

Tradycją dla Stowarzyszenia BiegamBoLubię Team Police stają się akcje charytatywne. Podczas imprezy odbędzie się również kiermasz ciast z owocami.

Sport to nie tylko wybranie jednej dyscypliny, współzawodnictwo, ciężki trening - to ukierunkowanie siebie i własnej osobowości do zdrowego stylu życia. Sport to zdrowie! Ruch to zdrowie, a jego brak jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, spośród których do najczęstszych zalicza się nadwagę, schorzenia układu pokarmowego oraz niewydolność układu sercowo-naczyniowego.

"Naszym zadaniem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez organizację imprez masowych mających na celu nie tylko zdrową rywalizację, ale także samorozwój, oraz poszerzanie wiedzy na temat aktywności fizycznej. Zaszczepienie "sportowego bakcyla" mieszkańcom gmin Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police do aktywnego uczestnictwa w imprezie, ale również w codziennym życiu. Podczas imprezy będzie można zauważyć integrację i poczucie więzi społecznej, wspólnoty i radości wszystkich uczestników. Uprawianie jakiekolwiek dyscypliny sportu nie poprawi nam jakości życia w pełni. Trzeba sięgać dalej, a raczej do środka organizmu. To w naszym żołądku, jelitach znajduję się paliwo, które dodaje energii do lepszej pracy naszych wewnętrznych organów oraz pompowania naszej krwi. Mamy nadzieję, że z roku na rok imprezą będzie rosła w siłę nie tylko pod względem liczby uczestników, ale również specjalistów: lekarzy, dietetyków, kucharzy oraz trenerów, którzy zachęcą mieszkańców powiatu polickiego do zmiany niezdrowych przyzwyczajeń. Organizacja takiej imprezy jest doskonałą okazją do przedstawienia naszego regionu, środowisk, przedsiębiorców, a także sponsorów. Warto zaprezentować innym te prężnie rozwijające się marki i efektywnie wkraczające na ważne pozycje rynku krajowego i europejskiego" - wyjaśnia Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.

Dla odmiany i żeby nie było nudno, podczas tej niewiarygodnej imprezy sportowej wszyscy uczestnicy biegu będą mieć za zadanie ubrać klapki i w nich rywalizować. Brzmi ciekawie, prawda? To nie wszystko. Podczas tego wydarzenia sportowego odbędzie się także konkurs jedzenia bananów na czas. Kto podejmie wyzwanie? Kto wygra w tych dwóch nietypowych konkurencjach? O wszystkim przekonamy się już 27 kwietnia.

Więcej informacji www.biegambolubiepolice.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu DOBRA PIĄTKA. Zmieńmy swoje życie, poprawiając jego jakość na pięć gwiazdek.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDOBRA PIĄTKA - trasa biegu (kliknij i powiększ):

DOBRA PIĄTKA - biegi dla dzieci:
Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4330 )