Tytuł wiadomości: Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 01 kwi 2019 - 19:31:56


Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
- wideo i zdjęcia


W sobotę, 30 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie po raz czwarty odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim. W turnieju wzięło udział kilkaset par tanecznych z całej Europy.


Już po raz czwarty nawierzchnia sali sportowej przy szkole podstawowej w Mierzynie zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym swoje umiejętności pokazywało kilkaset par tanecznych z całej Europy. Podobnie międzynarodowe towarzystwo stanowiła obsada sędziowska.

Turniej podzielony był na kilka bloków. Tancerze rywalizowali na profesjonalnie przygotowanym parkiecie, który zamienił mierzyńską salę gimnastyczną w piękną arenę taneczną. Wokół parkietu, na trybunach hali i dostawionych stolikach doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które w ostatnim bloku wykonywane były na żywo przez orkiestrę. Wieczorny pokaz uroczyście otworzyła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Turniej był inicjatywą Klubu Tańca Towarzyskiego "Danceclub". Współorganizatorami byli Gmina Dobra oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiej relacji filmowej z turnieju.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPuchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - zobacz wideo:


Międzynarodowy Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - 30 marca 2019 r.:

Zobacz artykuły powiązane:

Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
- zdjęcia i film (2018)


W sobotę, 24 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie po raz trzeci odbył się Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim. W turnieju wzięło udział kilkaset par tanecznych z całej Europy.Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
- zdjęcia i film (2017)


W sobotę, 1 kwietnia w Mierzynie pojawili się tancerze z całej Europy. Wszystko za sprawą Otwartego Pucharu Polski w Tańcu Towarzyskim zorganizowanego przez Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub", przy wsparciu m.in. Gminy Dobra. W zawodach, które już po raz drugi zorganizowano w Mierzynie, wzięło udział kilkaset par tanecznych z naszego kontynentu.Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
- zdjęcia i filmy (2016)


W sobotę, 2 kwietnia Mierzyn na jeden dzień stał się stolicą tańca. Wszystko to za sprawą WDC AL Polish Cup 2016 - Pucharu Polski w Tańcu Towarzyskim. W zawodach wzięło udział ponad 300 par tanecznych z całej Europy.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4326 )