Tytuł wiadomości: Ferie zimowe w filiach GCKiB w gminie Dobra
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 25 sty 2019 - 16:55:27


Ferie zimowe w filiach GCKiB w gminie Dobra

Ferie zimowe dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego rozpoczynają się w poniedziałek 28 stycznia. Część dzieci spędzi je poza domem - na wycieczkach, koloniach i obozach. Dla młodych mieszkańców gminy Dobra, którzy zostaną w domach, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek przygotowało wiele atrakcji.


Przez dwa tygodnie ferii dzieci będą mogły skorzystać z oferty kulturalnej i sportowej każdego z klubów i bibliotek będących filiami GCKiB.

W klubie w Bezrzeczu zorganizowane zostaną m.in. warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne i sprawnościowe. Dzieci poznają również zasady zimowego dokarmiania zwierząt i będą przygotowywać karmniki dla ptaków.

W klubie w Dołujach odbędą się zajęcia plastyczne, gry oraz zabawy ruchowe. Dzieci będą przygotowywać bałwanki z ciasta oraz wezmą udział w warsztatach teatralnych, które poprowadzi aktor Adam Dzieciniak.

Reklamy Google:


Dzieci nie będą się także nudzić w Rzędzinach, gdzie czekać na nie będą zabawy sportowe, wyjścia plenerowe, wycieczka do kina, warsztaty kulinarne, a także wycieczka do parku trampolin.

W klubie w Skarbimierzycach dzieci będą miały okazję wziąć udział w tworzeniu gazetki, zmierzyć się w turnieju gier planszowych oraz wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu zimy. Zaplanowano również warsztaty teatralne z aktorami teatru.

Klub w Stolcu dla najmłodszych mieszkańców zaplanował natomiast wycieczkę do kina, warsztaty DJ-skie, krawieckie i plastyczne. W planach jest również wycieczka do parku trampolin.

W klubie w Wąwelnicy zorganizowane zostaną m.in. warsztaty plastyczne i artystyczne, maraton gier zapomnianych i zajęcia z masą solną. Dzieci wspólnie stworzą też kodeks „bezpieczeństwo w czasie ferii”.

Klub w Wołczkowie zaplanował puchatkowe ferie, warsztaty plastyczne i teatralne oraz zajęcia kulinarne.

W klubie w Dobrej przygotowano gry i zabawy, turnieje, warsztaty taneczne, zajęcia sportowe i plastyczne. Odbędzie się również konkurs recytatorski.

Wolny czas dla dzieci zorganizują również biblioteki w Mierzynie, Wołczkowie, Dobrej i Dołujach. Ferie w gminie Dobra będą doskonałą okazją do lepszego poznania bohaterów z książek dla dzieci i młodzieży.

Zobacz dokładny harmonogram imprez w filiach GCKiB - plik .pdf

Źródło: GCKiB w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4270 )