Tytuł wiadomości: Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - wideo
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 21 sty 2019 - 20:07:30


Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - wideo i zdjęcia

W sobotę, 19 stycznia w Grzepnicy odbyła się 2. edycja zimowego biegu Extreme Wolf. Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy - o długości 6 i 12 km. Ekstremalną atrakcją był odcinek prowadzący przez leśne jezioro.


Impreza Extreme Wolf ma za zadanie promowanie unikatowych miejsc na Pomorzu Zachodnim, w ekstremalnym stanie fizycznym. Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Rezerwat Świdwie, leżący w obrębie gminy Dobra.

W sobotę na placu w Grzepnicy zebrali się zawodnicy spragnieni ekstremalnych wrażeń. Temperatura powietrza wynosiła ok. 0 stopni Celsjusza. Bieg zaplanowano na 2 dystansach (6 km i 12 km), ze wspólnym startem. Zawodnicy mieli pokonać trasę w minimalistycznym odzieniu, co miało na celu jak największe zbliżenie do natury.

Uczestników biegu powitali Daniel Krępa z Klubu Sportowego "Extreme Wolf" oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która dopingowała biegaczy.

"Bardzo się cieszę, że tylu zawodników przyjechało do gminy Dobra i że pogoda dopisała, bo jest trochę mrozu, a o to chodziło" - mówiła Teresa Dera.

Po rozgrzewce, którą przeprowadził Daniel Krępa, zawodnicy wyruszyli na trasę. Ekstremalną atrakcją biegu była możliwość zanurzenia się w leśnym jeziorku. Prawie wszyscy zawodnicy zdecydowali się pokonać ten najtrudniejszy odcinek trasy. "W biegu liczyło się przede wszystkim przetrwanie i poznanie własnych ograniczeń" - mówili organizatorzy.

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Na koniec przygotowano poczęstunek. Było ognisko, kiełbaski z grilla, gorąca zupa i napoje. To była bardzo dobrze zorganizowana impreza. Wszystkim uczestnikom towarzyszył świetny humor. Dla biegaczy były upominki od głównego sponsora - firmy Puccini.

Organizatorami imprezy byli Stowarzyszenie "Extreme Wolf", Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - 19.01.2019 r.:


Zimowy bieg na gołą klatę w Grzepnicy - 19.01.2019 r.:
Zobacz artykuły powiązane:

Zimowy bieg wilka
w gminie Dobra - film
i zdjęcia


W sobotę, 24 lutego w Grzepnicy odbył się zimowy bieg wilka. W świetnie przygotowanej imprezie wzięło udział 200 zawodników. Ekstremalną atrakcją był odcinek prowadzący przez leśne jezioro. Organizatorami biegu byli Klub Sportowy "Extreme Wolf" oraz Gmina Dobra.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4266 )