Tytuł wiadomości: Koniec protestu, lekcje zgodnie z planem
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 21 sty 2019 - 10:18:45


Koniec protestu nauczycieli, lekcje zgodnie z planem

Zakończył się protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Od 21 stycznia zajęcia lekcyjne w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie odbywają się zgodnie z harmonogramem - informuje dyrekcja mierzyńskiej szkoły.


Nauczyciele domagają się podwyżek płac, wyższych niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Część nauczycieli z tego powodu rozpoczęła protest idąc na zwolnienia lekarskie. Problemy z kadrą były we wszystkich szkołach w gminie Dobra. Do piątku, 18 stycznia odwołano lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci były przyjmowane do szkoły, chociaż dyrekcje wystosowały do rodziców apel o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki w domu.

W poniedziałek, 21 stycznia nauczyciele zakończyli protest. We wszystkich szkołach w gminie Dobra lekcje odbywają się zgodnie z planem. Tak powinno już być do ferii zimowych, które rozpoczynają się 28 stycznia i potrwają do 10 lutego 2019 r.

Dyrekcja szkoły podstawowej w Mierzynie na bieżąco informowała rodziców o sytuacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Protest nauczycieli, odwołane lekcje
w szkole w Mierzynie


Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Kilkadziesiąt szkół w naszym regionie ma problemy z kadrą. We wszystkich szkołach w gminie Dobra odwołano z tego powodu lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4264 )