Tytuł wiadomości: Protest nauczycieli, odwołane lekcje w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 14 sty 2019 - 08:10:45


Protest nauczycieli, odwołane lekcje
w szkole w Mierzynie


Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Kilkadziesiąt szkół w naszym regionie ma problemy z kadrą. We wszystkich szkołach w gminie Dobra odwołano z tego powodu lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.


Nauczyciele domagają się podwyżek płac, wyższych niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział ogólnopolski strajk, jeśli negocjacje z MEN zakończą się niepowodzeniem.

Część nauczycieli rozpoczęła już protest idąc na zwolnienia lekarskie. Problemy z kadrą są już we wszystkich szkołach w gminie Dobra. Z tego powodu do piątku, 18 stycznia odwołano lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas.

Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły, chociaż dyrekcje wystosowały do rodziców apel o rozważenie możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w domu.

Dyrekcja szkoły podstawowej w Mierzynie na bieżąco informuje rodziców o sytuacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4258 )