Tytuł wiadomości: Odpady przy ul. Kolorowej w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 30 lis 2018 - 12:53:48


Odpady przy ulicy Kolorowej w Mierzynie

Strażnicy gminni patrolując teren Mierzyna znaleźli przy ulicy Kolorowej wyrzucone odpady. Wśród śmieci znaleziono dowód wskazujący na miejsce zamieszkania właściciela odpadów. Sprawca został ukarany 2 mandatami karnymi.


W poniedziałek, 26 listopada strażnicy gminni patrolując teren Mierzyna zobaczyli przy ulicy Kolorowej wyrzucone odpady. Wśród nich znaleziono bezsprzeczny dowód wskazujący na miejsce zamieszkania właściciela odpadów. Patrol udał się pod ustalony adres. W trakcie wyjaśnień okazało się, że kilka dni wcześniej jeden z domowników zamierzał wywieźć odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, ale uszkodzeniu uległa przyczepka i śmieci pozostawił przy drodze. Nie wiadomo jednak, dlaczego odpady nie zostały niezwłocznie uprzątnięte. Sprawca został ukarany 2 mandatami karnymi.

Tego samego dnia do Straży Gminnej wpłynęło kilka zgłoszeń o kolejnym zaśmiecaniu lasu w rejonie Bezrzecza. Strażnicy gminni znaleźli dużą ilość wyrzuconych śmieci przy drodze leśnej, na przedłużeniu ulicy Kościelnej. Prawdopodobnie zostały podrzucone w weekend. Droga ta jest prawie codziennie patrolowana przez strażników i śmieci nie było w poprzednim tygodniu.

Dokładne oględziny pozwoliły ujawnić dowód wskazujący na prawdopodobnego sprawcę - mieszkańca Szczecina, który mieszka w pobliżu granicy z gminą Dobra. Prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ukarania sprawcy zaśmiecenia lub skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZaśmiecanie lasu w Bezrzeczu:

Odpady przy ul. Kolorowej w Mierzynie:Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4208 )