Tytuł wiadomości: 100-lecie niepodległości w szkole w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
czwartek 15 lis 2018 - 19:19:09


100-lecie niepodległości
w szkole w Mierzynie


W Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie obchodzono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele. W ramach akcji "Śniadanie daje moc" klasy I-III przygotowywały drugie śniadania w biało-czerwonych barwach.


W tym roku 11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie, w ramach akcji Śniadanie daje moc klasy I-III przygotowywały drugie śniadania w biało-czerwonych barwach. 9 listopada o godz. 11:11 w szkole zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". "W ten sposób, wraz z innymi szkołami, rozpoczęliśmy świętowanie" - informuje Anna Mąkosa ze szkoły w Mierzynie.

Natomiast 13 listopada odbyły się uroczyste apele upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. Prowadzący, recytatorzy, chórzyści uczcili ten dzień słowem, gestem, piosenką. Podczas uroczystości zostały też podsumowane konkursy, dzięki którym uczniowie od dłuższego czasu przygotowywali się do najważniejszego święta narodowego przypadającego w tym roku.

"Rok dla Niepodległej wciąż trwa. W dalszym ciągu będziemy uczestniczyć w konkursach historycznych, projektach edukacyjnych, lekcjach muzealnych, upamiętniać ważne wydarzenia z przeszłości. Dziś jesteśmy wolni. Żyjemy w demokratycznej Polsce. Cieszmy się tą wolnością i starajmy się każdego dnia godnie ją wykorzystywać" - mówi Anna Mąkosa.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości100-lecie niepodległości w szkole w Mierzynie:Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4188 )