Tytuł wiadomości: Problemy z wodą w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 09 lis 2018 - 11:44:18


Problemy z wodą
w Mierzynie


Od środy część mieszkańców Mierzyna zgłasza problemy z wodą, która ma nieprzyjemny zapach. Kilkanaście osób zgłosiło ten problem do Wodociągów Zachodniopomorskich, które odpowiadają za dostawę wody w gminie Dobra. Mamy już informację zwrotną od rzecznika WOZ w Goleniowie.


W środę, 7 listopada wieczorem do Wodociągów Zachodniopomorskich zaczęli zgłaszać się mieszkańcy Mierzyna, którzy wskazywali na nieprzyjemny zapach wody. "Woda śmierdzi jakby gazem" - poinformowała nas pani Magdalena.

"Odebraliśmy kilkanaście takich zgłoszeń. W czwartek nasi pracownicy pobrali próbki wody od części osób, które wskazywały na problem oraz z ujęcia wody w Skarbimierzycach" - poinformował Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich.

Problem zgłaszali m.in. mieszkańcy ulic Grafitowej, Zeusa, Równej, Gerarda, Prostopadłej, Wąskiej i Piotra.

"Próbki wody zostały przesłane do naszego laboratorium oraz do zewnętrznej firmy Hamilton. Wiemy już, że woda na ujęciu w Skarbimierzycach jest czysta. Wstępne wyniki badań próbek wody od poszczególnych osób będą znane w piątek wieczorem. Wtedy będziemy wiedzieć czy woda jest odpowiedniej jakości" - dodaje rzecznik.

Po otrzymaniu wyników próbek mamy otrzymać informację od rzecznika WOZ.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.4176 )