Tytuł wiadomości: Które sklepy będą czynne w niedzielę w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
piątek 09 mar 2018 - 17:22:21


Które sklepy będą czynne w niedzielę w Mierzynie

Niedziela, 11 marca to pierwszy dzień z zakazem handlu. Zakaz nie obejmuje sklepików prowadzonych przez właścicieli. W Mierzynie jednak wszystkie markety będą zamknięte - również Żabki, sklep "U Iwony" przy ulicy Weleckiej oraz sklep przy ulicy Spółdzielców. Najbliżej Mierzyna będzie czynny sklepik w Skarbimierzycach. Sprawdziliśmy też pozostałe sklepy w gminie Dobra. Część będzie otwarta.


Na początku marca weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedzielę. 11 marca to pierwszy dzień bez zakupów. Zakaz handlu wprowadzany będzie stopniowo. Od marca do końca tego roku handel będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W 2018 roku takich niedziel będzie łącznie 23: 11 i 18 marca, 1, 8, 15, 22 kwietnia, 13 i 20 maja, 10 i 17 czerwca, 8, 15, 22 lipca, 12 i 19 sierpnia, 9, 16, 23 września, 14 i 21 października, 11 i 18 listopada, 9 grudnia.

Zakaz nie obejmuje szeregu placówek takich jak: piekarnie, cukiernie, lodziarnie, stacje paliw, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami i prasą. Zakupy zrobimy też w sklepach na dworcach, w portach lotniczych, w strefach wolnocłowych itp. Zakaz handlu nie obejmuje też sklepików prowadzonych przez przedsiębiorców we własnym imieniu i na własny rachunek. Sprawdziliśmy więc, które sklepy w gminie Dobra będą czynnego tego dnia, a które będą zamknięte.

Reklamy Google:


Zakaz handlu w gminie Dobra

W niedzielę, 11 marca wszystkie centra handlowe i duże markety będą zamknięte. Nie zrobimy zakupów w Centrum Handlowym Ster, które znajduje się przy granicy Mierzyna ze Szczecinem oraz w Biedronce, Lidlu, Netto oraz markecie Piotr i Paweł. Biedronka wydłuża natomiast godziny otwarcia w piątki i soboty do godz. 22 (opcjonalnie w niektórych sklepach nawet do 23). Dni pracy w piątek i sobotę przedłuża też Lidl, gdzie zakupy zrobimy do godz. 22.

W Mierzynie wszystkie sklepy będą zamknięte - również Żabki przy ulicach Weleckiej, Spółdzielców i Topolowej, sklep "U Iwony" przy ul. Weleckiej oraz sklep spożywczo-przemysłowy przy ul. Spółdzielców 4. Natomiast sklep przy ulicy Weleckiej 22, niedaleko przychodni Agmed, zawsze jest nieczynny w niedziele.

Sklep spożywczo-przemysłowy w Skarbimierzycach będzie otwarty, ponieważ prowadzi go właścicielka. Tutaj w niedzielę zrobimy zakupy w godz. 9-20. W Dołujach otwarty będzie tylko sklep FARMA (godz. 8-20) przy ul. Słoneczny Sad 27. Freshmarket w Dołujach i sklep w Kościnie będą zamknięte.

W Dobrej większość sklepów będzie otwarta. Dotyczy to sklepu Alf Lewiatan przy remizie OSP Dobra (godz. 7-17), sklepu Groszek przy ul. Szczecińskiej 29 (godz. 8-15) i sklepu Jeżyk przy ul. Granicznej 11a (godz. 10-21). Prawdopodobnie będą też otwarte delikatesy Lewiatan przy ul. Wiklinowej 3 (godz. 9-15). W sklepie Groszek w Wołczkowie również zrobimy zakupy - w godz. 9-15. Natomiast Stokrotka w Bezrzeczu będzie zamknięta.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.3924 )