Tytuł wiadomości: Mini Mundial 2017 - PSP Mierzyn na 2. miejscu
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 29 maj 2017 - 08:50:15

Mini Mundial 2017
- Mierzyn na 2. miejscu

Dużym sukcesem młodych piłkarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zakończyły się gminne eliminacje Mini Mundialu 2017, które w sobotę 27 maja odbyły się na terenie kompleksu sportowego Orlik w Dobrej. Reprezentujący naszą miejscowość uczniowie klas V-VI dopiero w finale uznali wyższość reprezentacji z Bezrzecza. Dzięki świetnej grze zdobyli drugie miejsce w turnieju.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI). Przed przystąpieniem do gier, do każdej z drużyn przypisana została nazwa państwa. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się na stadionie Pogoni Szczecin. Oto jak przedstawiały się wyniki losowania nazw drużyn:

PSP Dołuje – Chile

Po zaciętej rywalizacji, w młodszej kategorii wiekowej triumfował zespół Irlandii (PSP Rzędziny), który w finale pokonał 4:1 reprezentację Kolumbii (PSP Bezrzecze). W meczu o trzecie miejsce triumfowała Portugalia (PSP Dobra) pokonując Walię (PSP Nowe Warpno) 2:1. Piąte miejsce zajęła reprezentacja Argentyny (PSP Mierzyn).

W starszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy Senegalu (PSP Bezrzecze), którzy w finałowej rozgrywce pokonali Belgię (PSP Mierzyn). Był to jeden z bardziej emocjonujących meczów ponieważ o wyniku musiały zadecydować strzały karne. Po remisie 2:2 reprezentacja Senegalu zwyciężyła w karnych 2:1. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze Iranu (PSP Dobra) pokonując zespół Chile (PSP Dołuje) 1:0.

Wszystkie mecze 8. edycji Mini Mundialu były rozegrane na bardzo wysokim poziomie. Podczas zawodów nie brakowało emocji, a dzięki wspaniałemu dopingowi kibiców młodzi zawodnicy mieli więcej zapału do walki. Z pewnością tę edycję zawodów będziemy wspominać jeszcze przez długi czas.

Życzymy wszystkim drużynom, które awansowały do finału na stadionie Pogoni, powodzenia w dalszych rozgrywkach.