Tytuł wiadomości: Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - wykonawca
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
środa 26 kwi 2017 - 08:09:18


Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - wykonawca

Najprawdopodobniej w maju rozpocznie się przebudowa prawie 600-metrowego odcinka ulicy Długiej w Mierzynie. Powiat Policki wybrał już wykonawcę tej inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma EUROVIA S.A. W ramach inwestycji, na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej, wykonane zostaną m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodnik i kanalizacja deszczowa. W okolicy szkoły powstanie też zatoka autobusowa.


Stan większości dróg powiatowych na terenie gminy Dobra jest bardzo zły. Przemieszczając się pomiędzy miejscowościami, szczególnie w okresie wczesnowiosennym, trudno nie zauważyć dziur, które znajdują się w wielu miejscach. Jedną z takich dróg jest ulica Długa w Mierzynie, prowadzącą do Stobna.

Reklamy Google:


W tym roku część ulicy Długiej zostanie wyremontowana. W połowie kwietnia Starostwo Powiatowe w Policach rozstrzygnęło przetarg na wykonanie inwestycji polegającej na przebudowie 584-metrowego odcinka tej drogi - od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej. W ramach prac od podstaw wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, dzięki czemu w miejscu istniejącego obecnie rowu będzie mógł powstać nowy chodnik. Biorąc pod uwagę przyleganie pasa drogowego do działki, na której znajduje się szkoła podstawowa w Mierzynie, inwestycja z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo uczniów. Będzie można wybudować przejście dla pieszych na wysokości szkoły oraz zatokę autobusową. W ramach prac powstanie również nowa nawierzchnia drogowa.

Prace budowlane najprawdopodobniej rozpoczną się w maju. Droga powinna być gotowa do 29 września 2017 r.

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie, która jest drogą powiatową, jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu, które Gmina Dobra udzieliła Powiatowi Polickiemu. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 2,72 miliona złotych. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania Wojewody Zachodniopomorskiego, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Pozostałą część sfinansują Gmina Dobra i Powiat Policki.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościUlica Długa w Mierzynie:
Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie - przetarg

Powiat Policki rozpoczął poszukiwania firmy, która wykona przebudowę prawie 600-metrowego odcinka ulicy Długiej w Mierzynie. W ramach inwestycji, na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej, wykonane zostaną m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodnik i kanalizacja deszczowa. W okolicy szkoły powstanie też zatoka autobusowa.Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie

W piątek, 18 grudnia Rada Powiatu Polickiego przyjęła uchwałę otwierającą drogę do realizacji przebudowy ulicy Długiej w Mierzynie. Prace, które wspólnie sfinansują Gmina Dobra i Powiat Policki, wykonane zostaną w 2017 roku.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.3500 )