Tytuł wiadomości: Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
(Kategoria: Mierzyn - Szczecin: wiadomości, informacje)
Dodane przez admin
poniedziałek 03 kwi 2017 - 09:05:02


Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie
- zdjęcia i film


W sobotę, 1 kwietnia w Mierzynie pojawili się tancerze z całej Europy. Wszystko za sprawą Otwartego Pucharu Polski w Tańcu Towarzyskim zorganizowanego przez Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub", przy wsparciu m.in. Gminy Dobra. W zawodach, które już po raz drugi zorganizowano w Mierzynie, wzięło udział kilkaset par tanecznych z naszego kontynentu.


1 kwietnia nawierzchnia sali sportowej przy szkole podstawowej w Mierzynie zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym swoje umiejętności pokazywało kilkaset par tanecznych z całej Europy.

Na parkiecie w Mierzynie obok licznie reprezentowanych zawodników z Polski, pojawili się również tancerze z z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Holandii, Łotwy, Estonii, Włoch, Czech, Islandii. Podobnie międzynarodowe towarzystwo stanowiła obsada sędziowska.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 i podzielony był na trzy bloki. Tancerze rywalizowali na profesjonalnie przygotowanym parkiecie, który zamienił mierzyńską salę gimnastyczną w piękną arenę taneczną. Wokół parkietu, na trybunach hali i dostawionych stolikach doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Reklamy Google:


Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które w ostatnim bloku wykonywane były na żywo przez goleniowską orkiestrę Wood & Brass Band.

Tancerze rywalizowali w 21 kategoriach, w skład których wchodziły tańce standardowe i latynoamerykańskie. Świetnie spisali się zawodnicy reprezentujący szkoły tańca ze Szczecina, którzy wygrali cztery kategorie i aż 16 razy stawali na podium. Pula nagród pieniężnych w turnieju wyniosła 6600 euro.

Zobacz listę zawodników i zwycięzców

Należy pokreślić bardzo dobrą organizację zawodów, za którą odpowiadały Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub", Gmina Dobra oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościOtwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - zobacz film:


Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - 1 kwietnia 2017 r. :

Zobacz artykuły powiązane:

Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim w Mierzynie - zdjęcia i filmy

W sobotę, 2 kwietnia Mierzyn na jeden dzień stał się stolicą tańca. Wszystko to za sprawą WDC AL Polish Cup 2016 - Pucharu Polski w Tańcu Towarzyskim. W zawodach wzięło udział ponad 300 par tanecznych z całej Europy.Ta wiadomość pochodzi ze strony Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin
( http://mierzyn24.pl/news.php?extend.3464 )