Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Problemy z komunikacją w gminie Dobra


Problemy z komunikacją autobusową w gminie Dobra

Niskie temperatury, z jakimi do niedawna mieliśmy do czynienia w gminie Dobra, sprawiły duże trudności operatorom komunikacji autobusowej. Mieszkańcy skarżą się na powtarzające się awarie pojazdów obsługujących naszą gminę. Często zdarza się też, że autobusy nie trzymają się rozkładu.


Zimowa aura utrudnia nie tylko komunikację samochodową, ale także autobusową. W ostatnim czasie na skrzynkę naszej redakcji wpłynęły zgłoszenia dotyczące awarii autobusów obsługujących gminę Dobra. Kilkukrotnie o problemach z komunikacją autobusową informował nas Piotr z Wołczkowa - oto fragmenty wiadomości:

"No cóż temperatury spadły, pojawiły się opady śniegu i komunikacja padła. W poniedziałek (9 stycznia) autobus odjeżdżający z przystanku Klonowica Zajezdnia o godz. 15:37 w kierunku Dobrej nie pojawił się. Wszyscy marzną, wydzwaniają do dyspozytora PKS-u i nic. Owy autobus zepsuł się na trasie, a drugiego w zastępstwie nie będzie. Ale po czasie podjeżdża kolejna 105-tka z rozkładu. Na przystanku jest reanimowana przez mobilną ekipę mechaników z PKS-u. Dolewają płyny. Kierowca mówi, że pali się kontrolka ciśnienia i nie pojedzie, chce pojazd zastępczy. Resetuje pojazd poprzez jego gaszenie i ponowne odpalanie, ale nic. Po chwili autobus nie chce w ogóle odpalić. Drzwi zablokowane a w środku pasażerów z dwóch kursów (...)” - napisał Piotr.

"16 stycznia autobus linii 105 odjeżdżający o godz. 15:37 z przystanku Klonowica-Zajezdnia w stronę Dobrej nie pojawił się. W rozmowie telefonicznej dyspozytor PKS-u stwierdził, że wszystko jeździ i zaraz autobus podjedzie. Faktycznie autobus przyjechał o godz.16:00 i był to ten planowy z godz.16:01. Ponowny telefon do dyspozytora z informacją, że poprzedniego autobusu nie ma i pewno stoi gdzieś na trasie z awarią, a on jako dyspozytor nie wie co się dzieje i co jeździ - stwierdził, że owszem autobus wyjechał z bazy, uległ awarii i wrócił. Nie potrafił powiedzieć o której godzinie to było, czy wysłał na trasę tzw. rezerwę (...). Kiedy autobus nie przyjechał miałem możliwość porozmawiania z innymi pasażerami oczekującymi na przystanku. Głównie z tymi, którzy dojeżdżają do Dobrej i dalej. Oni także wielokrotnie zgłaszali do gminy swoje zastrzeżenia co do fatalnie funkcjonującej komunikacji pod egidą PKS-u" - to kolejna wiadomość od Piotra, który zgłaszał jeszcze awarie związane z niezamykającymi się drzwiami w autobusie i zablokowanymi kasownikami.

Reklamy Google:


Skargi na temat funkcjonowania komunikacji autobusowej znaleźć można również na profilu mieszkańców gminy Dobra na Facebooku:

"To, że jest lód na drogach to jedno. Kłopot z dojazdem do Dobrej? Owszem, ale pewnie dlatego, że co drugi autobus linii 105 psuje się, bądź wcale nie przyjeżdża" - napisała Aneta.

Za komunikację autobusową w gminie Dobra odpowiada Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, który zlecił obsługę linii w naszej gminie spółce PKS Szczecin. Zadaliśmy pytania przedstawicielom ZDiTM w Szczecinie dotyczące skarg mieszkańców.

"Skargi zdarzają się w różnych sprawach i na różnych przewoźników. Biorąc pod uwagę krótki czas, w jakim linie odsługiwane są przez PKS i trudne warunki atmosferyczne, w których przyszło firmie rozpoczynać pracę, nie można mówić o większej ilości skarg, albo gorszej jakości świadczonych usług" - poinformowała nas Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

"Oczywiście na wszystkie sygnały reagujemy i zachęcamy pasażerów do informowania nas o ewentualnych nieprawidłowościach. Firma PKS spełniła wszystkie wymogi formalne i taborowe, które zapisane były w przetargu. Jeśli pracownicy Nadzoru Ruchu zauważają jakiekolwiek odchylenia od zapisów umowy, na każdego przewoźnika nakładane są kary. Będziemy się sprawie przyglądać i kontrolować sposób wywiązywania się w warunków umowy przez firmę PKS" - dodała rzeczniczka ZDiTM w Szczecinie.

Do problemów z komunikacją autobusową odniosła się również Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"W związku z licznymi skargami i zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi funkcjonowania komunikacji autobusowej na terenie gminy Dobra informuję, że na bieżąco reagujemy i przekazujemy otrzymane uwagi do ZDiTM w Szczecinie. Zgodnie z zawartym w listopadzie 2014 r. porozumieniem, Gmina Dobra powierzyła Gminie Miasto Szczecin do realizacji zadanie w zakresie lokalnego transportu zbiorowego na całym terenie gminy. W ramach zadania Gmina Miasto Szczecin dokonywać ma wyboru przewoźnika i utrzymywać linie w czasie trwania porozumienia. Jednostką realizującą jest Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Zgodnie z umową Gmina Dobra przekazuje Gminie Miasto Szczecin dotację na realizację zadania, a Gmina Miasto Szczecin zobowiązuje się między innymi do zorganizowania komunikacji autobusowej i nadzoru nad właściwą jakością usług przewozowych wykonywanych przez operatora" - poinformowała wójt gminy Dobra.

Uwagi i skargi dotyczące jakości usług świadczonych w zakresie komunikacji należy kierować do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przy ul. Klonowica 5. Skargi i wnioski mogą być złożone pisemnie albo faksem, e-mailem lub osobiście - Zespół ds. Mediów, Skarg i Wniosków tel. 91 480 04 24,
fax 91 43 93 003, e-mail: zditm@zditm.szczecin.pl. Każda skarga i wniosek oraz reklamacja muszą zawierać dane osobowe wnoszącego, tj. imię, nazwisko, adres pocztowy oraz krótki opis sprawy.

Skargi można składać również za pośrednictwem Urzędu Gminy Dobra:
tel. 91 424 44 92, e-mail: gmina@dobraszczecinska.pl.

"Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, wszelkie skargi na bieżąco będą przekazywane do ZDiTM w Szczecinie" - dodaje Teresa Dera.

Z powyższych wypowiedzi należy się spodziewać, że w przypadku powtarzających się awarii autobusów i niskiej jakości obsługi, ZDiTM może nałożyć karę na PKS Szczecin, która obsługuje linie na terenie gminy Dobra. Przedstawiciele gminy Dobra mają też interweniować w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie w związku z licznymi skargami mieszkańców na jakość komunikacji autobusowej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 20 sty 2017 - 12:46:28 | Komentarze: 0
Szybkie drukowanie

szukaj w Mierzynie

Mierzyn - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 733 211 449
+48 91 38 31 361
Dentamedica to gabinety stomatologiczno-implantologiczne
w Mierzynie, w których najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję
. Oferujemy pełen zakres usług dentystycznych.

agmed.jpg
CENTRUM MEDYCZNE AGMED
Mierzyn, ul. Grafitowa 4
Dobra, ul. Graniczna 24A
Lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych, pediatra, stomatolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista. Wizyty prywatne u ortopedy, ortodonty i z zakresu med. pracy. Mierzyn: +48 91 48 33 808,
Dobra: +48 91 311 33 01.

SCK.jpg

AGD.jpgSpecjalizujemy się w naprawie pralek, zmywarek, lodówek, kuchenek, płyt ceramicznych, indukcyjnych wszystkich firm. Oferujemy również montaż nowych urządzeń. Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy! Zadzwoń: +48 601 758 120

thomas.jpg
Thomas.biz.pl
Mierzyn Lubieszyńska 34
Prowadzimy sprzedaż maszyn i urządzeń ogrodowych, elementy wyposażenia ogrodów (ryby, pokarm, akcesoria do oczek wodnych). W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne maszyny oraz środki do utrzymania czystości. Możliwość wypożyczania sprzętu ogrodniczego.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej

reklama

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.

reklama.jpg
Reklama w portalu Mierzyn24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Mierzyn24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
Redakcja Mierzyn24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu Mierzyn24.pl. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Zapoznaj się z Regulaminem.
Serwisy partnerskie:
Konstancin-Jeziorna | Wiadomości z Konstancina | Mapa Konstancina | Kalendarz wydarzeń | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Swarzędz | Wiadomości ze Swarzędza | Mapa Swarzędza | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm ze Swarzędza i Poznania | Reklama w portalu
Szczecin - Bezrzecze | Wiadomości z Bezrzecza | Mapa Bezrzecza | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu
Szczecin - Gumieńce | Wiadomości z Gumieniec | Mapa Gumieniec | Forum sąsiedzkie | Miejscówka | Informator | Katalog firm z Gumieniec i Szczecina | Reklama w portalu
Gdańsk - Osowa | Wiadomości z Osowej | Mapa Osowej | Sport w Osowej | Forum sąsiedzkie | Tu mieszkamy | Przydatne informacje | Katalog firm | Reklama w portalu