Rozkłady jazdy nowych autobusów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rozkłady jazdy nowych autobusów Od 1 stycznia 2015 roku w gminie Dobra pojawi się siedem nowych linii autobusowych kursujących na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Będzie to pięć linii dziennych o numerach: 105, 108, 121, 122, 123 oraz dwie linie nocne o numerach 535 i 536 kursujące w weekendy. Znamy już rozkłady jazdy nowych autobusów. Linia nr 105 Dotychczasowa linia nr 5 od 1 stycznia 2015 r. będzie miała nr 105. Autobusy tej linii kursować będą na trasie Klonowica Zajezdnia - Dobra Osiedle (dotychczasowy przystanek Dobra Bloki). Autobusy nr 105 pojadą od przystanku Klonowica Zajezdnia (ul. Wernyhory) - ul. Żołnierską przez Krzekowo, Bezrzecze i Wołczkowo. Kursy będą wykonywane w dni robocze w godzinach szczytu co 24 minuty, w godzinach międzyszczytu co 48 minut, w pozostałym okresie oraz w dni świąteczne co 60 minut. W związku z uruchomieniem linii 105 nie będą wykonywane dodatkowe kursy linii 74 na trasie Bezrzecze - Klonowica Zajezdnia - Żołnierska - Bezrzecze. Rozkład jazdy linii nr 105 w dni robocze - otwórz plik .pdf Rozkład jazdy linii nr 105 w dni świąteczne - otwórz plik .pdf
Linia nr 108 Dotychczasowa linia nr 8 od 1 stycznia 2015 r. będzie miała nr 108. Autobusy tej linii kursować będą na trasie Gumieńce - Lubieszyn Rondo przez Mierzyn - Skarbimierzyce - Dołuje - Lubieszyn Targowisko. Niektóre kursy będą wykonywane do Dobrej oraz do przystanku Lubieszyn Granica. Linia będzie kursować w dni robocze w godzinach szczytu co 24 minuty, w godzinach międzyszczytu co 36-48 minut, w godzinach wieczornych co 40 minut. W dni świąteczne w godzinach 9-18 co 48-60 minut, zaś w pozostałym okresie co 60 minut. W związku z uruchomieniem linii 108 od 12 stycznia 2015 r. zawieszone będzie kursowanie linii 89. Rozkład jazdy linii nr 108 w dni robocze - otwórz plik .pdf Rozkład jazdy linii nr 108 w dni świąteczne - otwórz plik .pdf
Reklamy Google: Linia nr 121 Autobusy linii nr 121 kursować będą na trasie Głębokie - Dobra Osiedle przez Wołczkowo z kursami do Grzepnicy. Linia będzie kursować w dni robocze w godzinach 5:00-20:30 i wykona 14 obiegów, zaś w dni świąteczne w godzinach 6:30-19:50 wykona 6 obiegów. Mieszkańcy miejscowości Grzepnica będą mogli kontynuować podróż do Szczecina przesiadając się w Dobrej na linię nr 105 lub linią nr 121 do przystanku Głębokie. Rozkład jazdy linii nr 121 w dni robocze - otwórz plik .pdf Rozkład jazdy linii nr 121 w dni świąteczne - otwórz plik .pdf
Linia nr 122 Autobusy linii nr 122 kursować będą na trasie Kościno - Bezrzecze przez Dołuje - Wąwelnicę i Redlicę. W dni nauki w szkołach kursy przedłużone będą do Stolca przez Wołczkowo - Dobrą - Grzepnicę - Dobrą - Buk - Łęgi - Rzędziny. Linia będzie kursować w dni robocze w godzinach 5:45-19:00 i wykona 12 obiegów, zaś w dni świąteczne w godzinach 5:20-16:40 wykona 5 obiegów. Rozkład jazdy linii nr 122 w dni robocze - otwórz plik .pdf Rozkład jazdy linii nr 122 w dni świąteczne - otwórz plik .pdf
Linia nr 123 Autobusy linii nr 123 kursować będą na trasie Kościno - Stolec przez Dołuje - Lubieszyn - Dobrą - Buk - Łęgi - Rzędziny. Linia nr 123 będzie kursować w dni robocze w godzinach 4:00-21:20 i wykona 12 obiegów, zaś w dni świąteczne w godzinach 5:30-20:20 wykona 8 obiegów. Mieszkańcy miejscowości Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk będą mogli kontynuować podróż do Szczecina przesiadając się w Dobrej na linię nr 105 lub w Lubieszynie na linię nr 108. Mieszkańcy miejscowości Kościno będą mogli kontynuować podróż do Szczecina przesiadając się w Dołujach na linię nr 108. Rozkład jazdy linii nr 123 w dni robocze - otwórz plik .pdf Rozkład jazdy linii nr 123 w dni świąteczne - otwórz plik .pdf
Uruchomione zostaną także dwie linie nocne kursujące w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Będą to autobusy nr 535 i 536. Linia nocna nr 535 Linia 535 pojedzie na trasie Klonowica Zajezdnia - Stolec (przez ul. Żołnierską w kierunku Gminy Dobra z powrotem przez ul. Klonowica) Krzekowo - Bezrzecze - Wołczkowo - Dobra - Dobra Osiedle - Buk - Łęgi - Rzędziny - Stolec. Linia wykona kurs o godzinie 0:30 z przystanku Klonowica Zajezdnia i o godzinie 1:40 ze Stolca. Kursy będą zsynchronizowane z linią 531 na przystanku Klonowica Zajezdnia. Rozkład jazdy linii nr 535 - otwórz plik .pdf Linia nocna nr 536 Linia 536 pojedzie na trasie Gumieńce - Grzepnica. Autobus kursować będzie przez Mierzyn - Skarbimierzyce - Dołuje - Kościno - Dołuje - Lubieszyn - Dobrą. Linia wykona kurs o godzinie 0:40 z Gumieniec i o godzinie 1:15 z Grzepnicy. Kursy będą zsynchronizowane z linią 528 na przystanku Gumieńce. Rozkład jazdy linii nr 536 w dni robocze - otwórz plik .pdf Jak informuje Urząd Gminy Dobra, zamieszczone rozkład jazdy zostały przygotowane w celu jak najlepszego skomunikowania wszystkich miejscowości w naszej gminie. Ich zmiana będzie możliwa po okresie pierwszych sześciu miesięcy od wdrożenia. W tym czasie można przesyłać do urzędu uwagi i wnioski. Informacje dotyczące komunikacji można uzyskać pod nr telefonu 91 311 31 77. Źródło: UG Dobra Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości Zobacz artykuły powiązane: Na początku 2015 roku dojdzie do rewolucji w komunikacji autobusowej w gminie Dobra. Na naszych drogach pojawią się autobusy zarządzane przez ZDiTM Szczecin. Zmianie ulegną trasy i rozkłady jazdy. Wiemy już, że uruchomionych zostanie 7 nowych linii. To nie koniec niespodzianek. Zawieszona zostanie linia nr 89, a nowe linie obsługiwać będą autobusy należące do PKS Szczecin. Autobusy ze Szczecina w Gminie Dobra - podpisano porozumienie W piątek 14 listopada Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała porozumienie z Prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, dzięki któremu komunikacja miejska będzie kursować do miejscowości położonych w gminie Dobra. Autobusy zaczną kursować od 1 stycznia 2015 roku. To już pewne! Szczecińskie autobusy w Gminie Dobra Poniedziałek 13 października okazał się szczęśliwym dniem dla mieszkańców gminy Dobra. Szczecińscy radni zgodzili się na porozumienie, dzięki któremu komunikacja miejska będzie kursować do miejscowości położonych w naszej gminie. Autobusy ZDiTM Szczecin w Gminie Dobra? Podczas XXXV sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 18 września, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zawarcia porozumienia między Gminą Dobra a Gminą Szczecin. Jest to pierwszy krok w sprawie wprowadzenia autobusów szczecińskiej komunikacji do obsługi wszystkich miejscowości na terenie Gminy Dobra. Wymiana wiat przystankowych w Mierzynie Ruszył kolejny etap inwestycji polegającej na wymianie wiat autobusowych usytuowanych na terenie gminy Dobra. Do końca sierpnia pracownicy firmy BIN Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego powinni zakończyć montaż 26 nowych przystanków - w tym czterech w Mierzynie. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|