Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Przepisy kulinarne z sąsiedzkiej kuchni :: Przekąski
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
pasta z awokado
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
emiliast
03 maj 2009 : 15:53

Zarejestrowany #26
Dołączył: 02 lip 2008 : 17:42
postów: 132
dojrzale awokado, na tyle miekkie, zeby mozna je bylo rozgniesc widelcem (cale lub polowa)
dojrzaly pomidor drobno pokrojony
szczypiorek, rowniez drobno pokrojony

to wszystko razem polaczyc widelcem, dodac sol i pieprz i gotowe!!

pyszne takze z chipsami



uwielbiam jeść!!
Powrót do góry
isabel
27 wrz 2009 : 13:45

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Ja też uwielbiam pastę z awokado.:) Ale robię ją trochę inaczej. Oczywiście miękkie awokado także rozgniatam widelcem, skrapiam sokiem z cytryny, żeby nie ciemniało, i dodaję rozgnieciony ząbek czosnku oraz sól i pieprz do smaku. Pasta jest też bardzo dobra z dodatkiem czerwonej papryki pokrojonej w kostkę, Przy tym niezwykle apetycznie wygląda.:) Mój ulubiony zestaw to świeża bułeczka posmarowana pastą, na to plasterek szynki i czerwonej papryki.:) Poza tym awokado to samo zdrowie ("w jego składzie znajduje się około 30% łatwo przyswajalnego tłuszczu, około 2% białka, karoteny, witamina C (6mg/100g), witaminy E,K,H,PP, z grupy B, natomiast prawie zupełnie nie ma w nim cukrów - toteż szczególnie cenią je diabetycy"), więc polecam.:) Jeszcze podpowiedź - jeśli kupi się zbyt twarde awokado, to przechowywanie go razem z cytrusami przyspiesza proces "miękknięcia".:)
Powrót do góry
sorbet
09 kwi 2014 : 11:45

Zarejestrowany #4307
Dołączył: 08 kwi 2014 : 18:12
postów: 5
Ja taką robię z czosnkiem, papryczką chili, cytryną,solą i podaje z pomidorkami, ale jest też świetna w formie sałatki. Kroimy awokado w kostkę,pomidory,cebulka(czerwona jest najlepsza), doprawiamy do smaku i dodajemy oliwy z oliwek. Bardzo zdrowe i smaczne.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System