Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
wesoły
05 cze 2014 : 14:15
Gość
Witam. Niedługo nazwa ulicy Topolowej pozostanie suchym zapisem. Topoli z roku na rok ubywa. W tym tygodniu padły już 4 drzewa. Jak już leżą to widać, że pnie są zdrowe. Osobiście nie przepadam za topolami, bo to takie chwasty wśród drzew. Jednak jest chyba jakiś powód wycinki? Coś wsadzą na ich miejsce? Są takie topole, które nie pylą. Może wiecie więcej na ten temat.
Powrót do góry
soprano
06 cze 2014 : 17:07
Zarejestrowany #4702
Dołączył: 02 cze 2014 : 17:34
postów: 6
Man nadzieje że tak bo ci co to robią niech pomyślą ile takie drzewo pije wody dziennie. I dziwić się że są potopienia.
Powrót do góry
kaktusik12
06 cze 2014 : 20:22
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Założę się że ci co walczą z wycinką topoli to nie maja tych drzew przed własnym domem...
Powrót do góry
wesoły
07 cze 2014 : 11:23
Gość
kaktusik12 piszesz żeby pisać i to nic nie wnosi do tematu. Ja mieszkam w zasięgu tych topoli. Moim zdaniem do drzewo - chwast - na nic się nie nadaje i jest uciążliwe. Jednak mnie interesuje dlaczego je usuwają. Może są potencjalnym zagrożeniem? Jakbym wyciął w swoim ogródku 20 letniego świerka to pewnie drogo by mnie to kosztowało. A tutaj padają takie okazy i nikt nic nie wie.
Powrót do góry
isabel
03 paź 2014 : 19:46

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Podobno jedna topola wyciąga z gruntu ponad 100 l wody na dobę, więc to raczej przydatne "chwasty" w naszej okolicy... Do tego dochodzi duże pochłanianie zanieczyszczeń powietrza. Też in plus. I cytat:
"Szczególnie znienawidzonymi drzewami są topole, które prawie zniknęły z naszego miejskiego krajobrazu. Tymczasem jedno drzewo produkuje rocznie 118 kg tlenu, to prawie tyle samo ile zużywa człowiek na oddychanie."


[ Edytowany 03 paź 2014 : 19:53 ]
Powrót do góry
wesoły
04 paź 2014 : 16:30
Gość
No tak. Topole są wprost cudowne. Tylko nie taki jest temat tego postu. Pytanie brzmi: czemu wycinają topole i na czyje polecenie. Sam się dziwię, że na tej platformie propagandowej Pani Wójt nikt tego nie wyjaśnił.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System