Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
agatakkk
31 mar 2013 : 21:25
Zarejestrowany #1348
Dołączył: 31 mar 2013 : 21:16
postów: 3
Jakiś czas temu przed wejściami do lasku pojawiły się tabliczki z zakazem wstępu do lasu(teren prywatny) ,zaraz potem zaczęła się wycinka drzew czy ktoś coś wie na ten temat?Czekam na wieści ,bardzo mnie to niepokoi ponieważ jest to jedyny skrawek zieleni w tej części Mierzyna.
Powrót do góry
egida
02 kwi 2013 : 10:46
Zarejestrowany #1362
Dołączył: 02 kwi 2013 : 10:27
postów: 3
wiem i odpowiadam. Lasek jest naprawdę prywatną własnością.Obecnie trwają tam prace pielęgnacyjne, wycinka, przecinka itp./zgodnie z wydaną decyzją od Nadleśnictwa/.Trwa też sprzątanie śmieci na koszt właściciela a wywożonych przez brudasów.Las zostanie napewno.Nie umiemy szanować tego co nie nasze ale wymagania mamy wielkie.To nic że prywatny, chcemy tam robić biwaki, wyrzucać śmieci, wycinać choinki na świeta i wyrzucać pepsute lodówki a właściciel niech to posprząta bo to prywatny las. Brawo.Skrawek zieleni każdy ma wokół swego domu i o to dba - ale im głębiej w las ........... Właściciel ma prawo zakazać wstępu do lasu , może go też ogrodzić. Szanujmy więc cudzą własność jeżeli z niej korzystamy.


Powrót do góry
agatakkk
02 kwi 2013 : 14:49
Zarejestrowany #1348
Dołączył: 31 mar 2013 : 21:16
postów: 3
Co do tzw. zabiegów pielęgnacyjnych,to zastanawiające jest to,że nie są wycinane drzewa np.suche tylko ZDROWE,WIELOLETNIE DRZEWA (powyżej 15 lat). Co więcej działanie to jest zaplanowane,prowadzone wg wytyczonych słupków geodezyjnych, nie mające nic wspólnego z ochroną lasu.Wygląda to bardziej na budowę drogi w środku lasu,bo karczowanie lasu ma formę przemyślanej i wytyczonej trasy.Co do moralizowania na temat śmiecenia w lasach,to cała Polska boryka się z tym problemem,co nie znaczy ,ze każdy tak robi.Kultury współżycia nie nauczy się osób tej kultury pozbawionych.Z e-maila wiemy,ze ponosi Pani koszta wywozu śmieci,nie są one chyba zbyt duże,bo leżą u pani w lesie śmieci 10-letnie,przykryte mchem więc można powiedzieć że ich nie ma?. Dla Pani też BRAWO.Ogrodzenie swojej własności nie jest równoznaczne z degradacją lasu,a na razie tylko to jest prowadzone.
Powrót do góry
egida
02 kwi 2013 : 20:20
Zarejestrowany #1362
Dołączył: 02 kwi 2013 : 10:27
postów: 3
Nie jestem właścicielem lasu ale znam teren i często tam bywam.Proponuję dla ochrony lasu kupić go w całości i pielęgnować a ja będę tam chodziła z piesekiem na spacery


Powrót do góry
kaktusik12
02 kwi 2013 : 20:23
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
Jeżeli ktoś ma SWÓJ las to wolno mu robić co chce, a inni nie powinni mieszać się w jego sprawy.Dla reszty ludzi są lasy państwowe ...To że mam ogród czy sad to nie znaczy że mam pytać ludzi czy wolno mi wyciąć drzewko...bez przesady
Powrót do góry
mieszkanka
24 maj 2013 : 15:54
Zarejestrowany #1881
Dołączył: 24 maj 2013 : 14:06
postów: 5
Widzę tutaj wyraźną nie znajomośc prawa, proponuję wyciąć na swojej dzialce przez siebie posadzone nawet 15 lat temu drzewo np tuję, a ja zawiadomię urzad o tym(oczywiscie hipotetycznie ),a po otrzymaniu wymiaru kary porozmawiamy tylko o duzej zasadzonej kwocie i o działającym prawie, więc jak ktoś ma las to sam z siebie nie moze wycinać drzew musi otrzymac na to pozwolenie z urzedu bo koszta są ogromne siegają nawet do 200 000 zł
Powrót do góry
agatakkk
03 paź 2014 : 17:31
Zarejestrowany #1348
Dołączył: 31 mar 2013 : 21:16
postów: 3
W nawiązaniu do wcześniejszych postów to porządkowanie ,wywożenie śmieci po brudasach miało na celu podział lasu na działki i sprzedaż za setki tysięcy złotych.Tak wygląda dbałość o zasobność portfela a nie czyste otoczenie.Odsyłam też do artykułu na temat plagi dzików ,po realizacji inwestycji problem na pewno nie zmaleje wręcz przeciwnie.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System