Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
BRZYDULA
03 lip 2012 : 18:12

Zarejestrowany #765
Dołączył: 21 kwi 2012 : 15:27
postów: 7
Witam
Ja znowu o psich sprawach, a mianowicie o wyrobieniu swojemu psiakowi paszportu. Jeżeli wiedzą Państwo, gdzie najbliżej i jak to wygląda to byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Słyszałam, że można wyrobić u weterynarza jeżeli ten ma uprawnienia. Czy to prawda? Niestety jestem laikiem w tej dziedzinie i wolę się upewnić.
Powrót do góry
monnatessa
03 lip 2012 : 22:13

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Na pewno taki paszport można wyrobić w "naszym" gabinecie na ul. Spółdzielców (jest tu na forum dużo sympatycznych opinii na jego temat).
Od 1 stycznia 2012 przestał podobno obowiązywać przepis (niezwykle uciążliwy) w sprawie wymogów dotyczących badania efektywności szczepień przeciwko wściekliźnie - nie wiem czy dotyczył on wyjazdu do wszystkich krajów, ale na pewno zniesiono go w przypadku wyjazdu pieska do Norwegii, Szwecji, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.
Badanie polegało na określeniu miana przeciwciał w surowicy szczepionego psa, a zezwolenie na wyjazd za granicę mogło nastąpić dopiero po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku...
Teraz chyba wystarczy tylko paszport, czip, szczepienie przeciw wściekliźnie i odrobaczenie, ale może wyjazd do poszczególnych krajów wygląda różnie.
Mnóstwo informacji na ten temat jest w internecie, no i na pewno taką wiedzę mają weterynarze w gabinecie.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System