Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
monnatessa
06 paź 2011 : 07:11

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Chciałabym poradzić się Was jaka telewizja cyfrowa jest obecnie najlepsza, jaką Wy macie, z której oferty warto skorzystać? Chodzi mi również o możliwość oglądania programów na trzech telewizorach - czy to w ogóle jest możliwe?

Powrót do góry
tygrys
06 paź 2011 : 11:10

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
mam N i bardzo sobie chwalę, sa tam juz chyba wszystkie programy (no, oprócz C+) i tylko 1 telewizor
Powrót do góry
krissmierzyn
06 paź 2011 : 15:27

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Wcześniej miałem Polsat,teraz od 2 lat N-ka z turbodekoderem z nagrywarką,dysk 500GB,radio satelitarne,Youtube,Allegro,płatności on line,etc.Dużo progr.w HD,parę w 3D,jestem zadowolony dlatego przedłużyłem z nimi umowę na kolejne 12 m-cy i to wszystko za 48 pln.Z tego co wiem mają w ofercie możliwość podłączenia dwóch TV ale szczegółów nie znam.

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
monnatessa
06 paź 2011 : 17:18

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
No tak, dwa telewizory to już nie problem, taka usługa to tzw. multiroom i oferują ją już zarówno N-ka jak i Cyfra plus, ale mi zależy na trzech odbiornikach. Nie wiem czy 2 telewizory to maksimum czy można tez obsługiwać ich więcej.
Słyszałam o czymś takim jak spliter, to coś w rodzaju urządzenia rozdzielającego sygnał, ale nie wiem czy to w ogóle może być stosowane w telewizji cyfrowej a jeśli tak - czy to jest legalne. Żeby było jasne - ja nie chcę nic kombinować, mogę zapłacić za tę usługę, byle nie trzy abonamenty
No i fajnie byłoby mieć internet w komplecie. I żeby nie było za drogo. Dla mnie to za trudne do rozwiązania.
Powrót do góry
krissmierzyn
07 paź 2011 : 06:38

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
spliter jest legalnym urządzeniem popytaj w cyfrze+,coś mi się obiło o uszy że mają możliwość podłączenia wielu odbiorników.Najbliższy punkt cyfry+ masz przy ul.Łukasińskiego/Taczaka/Sosabowskiego obok pizzy.

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
monnatessa
07 paź 2011 : 08:23

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Dzięki wielkie No właśnie, mnie także coś się o uszy obiło z tą cyfrą+, chociaż n-ka jakoś lepiej mi się kojarzy; muszę faktycznie do nich podjechać. A wiecie coś o innych możliwościach - UPC nie obsługuje Mierzyna, a Cyfrowy Polsat - nadaje się do czegoś? Może jest coś jeszcze?
Po antenach wokół widzę, że rządzi n i cyfra+.
Powrót do góry
krissmierzyn
07 paź 2011 : 10:41

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Zdecydowałem się na "N" bo mają ciekawą ofertę i dekodery z dużymi możliwościami za małe pieniądze.Z kolei cyfra+ ma C+ ale to znacznie podwyższa abonament.Parę miesięcy temu do "N" dołączyli kanały Polsatu.Generalnie brakuje czasu na oglądanie TV,może inaczej,szkoda marnować cennego czasu na oglądanie dlatego wybrałem N-kę z dyskiem,można nagrywać,cofać,pauzować etc. i oglądać kiedy się ten czas znajdzie.



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
tygrys
07 paź 2011 : 11:54

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
podpisuję sie pod Krissem
Dekoder z dyskiem to świetna rzecz. Tylko ze mi brakuje juz miejsca na nim, bo nie mam czasu oglądać tego co nagrałam
Powrót do góry
monnatessa
07 paź 2011 : 11:57

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Wielkie dzięki za wszystkie sugestie.
Mnie też szkoda czasu na oglądanie i wcale nie zależy mi na kilkuset programach, jak to niektórzy mają, są jednak takie, które koniecznie chciałabym mieć. Na jakąś platformę muszę się zdecydować, tak aby potem nie płacić za dużo i nie żałować wyboru. Dowiedziałam się dzisiaj, że warto z decyzją poczekać do połowy listopada czy początku grudnia, kiedy to poszczególne platformy prześcigają się wprost w przedświątecznych promocjach. Pewnie tak właśnie zrobię, zobaczymy kto ma większy dar przekonywania

Powrót do góry
krissmierzyn
07 paź 2011 : 12:50

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
A tak,to prawda,pewnie już wkrótce pojawią się promocje.Sam tak kupiłem,tylko że obiecali mi dosłać dekoder w ciągu 2 tygodni a dostałem go prawie po 4 tygodniach.Mieli taki ruch, że nie nadążali pakować i wysyłać do klientów,jeszcze ruch przedświąteczny u kurierów.Ale w zamian za zwłokę dostałem miesiąc dodatkowo gratis,tylko niestety było to już po świętach...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
grześko
07 paź 2011 : 20:59

Zarejestrowany #173
Dołączył: 19 lut 2009 : 11:36
postów: 32
Mam Cyfrowy Polsat (CP) już 3-ci rok. Dekoder HD z nagrywarką. W ogóle nagrywarka świetna sprawa.
Wybieraliśmy CP bo najbardziej odpowiadała nam relacja cena do programów w ofercie.
Jakość przeważnie dobra, czasami są jakieś drobne problemy ale to chyba w każdej ofercie.

Co do 3-ch TV - najpierw przemyśl dokładnie co chcesz osiągnąć, bo możesz mieć kilka wyjść. Tzn. czy chcesz aby:
a) na każdym TV można było niezależnie od innych TV jednocześnie oglądać różne kanały,
b) czy np. wystarczą Ci 2 zestawy programów a na 3-im TV dublowanie jednego z nich.

Przypadek a) to np. pokój rodziców (salon) i 2 pokoje dzieci - każdy chce co innego oglądać.
Przypadek b) to np. 1 TV w salonie, drugi w sypialni rodziców (korzystają rodzice, ale tylko z jednego z nich w danym momencie) a na 3-im TV drugi zestaw programów w pokoju dziecka.

W CP masz możliwość wzięcia (dopytaj w punkcie):
1) multiroom
2) promocja z drugim dekoderem
Dzięki każdej z nich masz możliwość oglądania na 2 TV.
Opcja 1) - masz programy tylko w ramach tego samego pakietu ale na różnych TV możesz ustawiać różne programy
Opcja 2) - masz na dekoderach różne pakiety (przeważnie na drugim - nieco uboższy).

Nie słyszałem o obsłudze 3-ch TV.
Splitter nie załatwi Ci sprawy, bo tylko rozdzieli ten sam sygnał.
Do powyższych kombinacji możesz spróbować użyć także transmitter TV (tzw video-sender).
Nie będę tutaj może się rozpisywał, powiem tylko tak:
* nie polecam punktu CP w Sterze
* polecam punkt CP na Wyszyńskiego w Szczecinie
* proponuję sprawdzić GoldexSat na Łukasińsiego

grześko
Powrót do góry
monnatessa
07 paź 2011 : 23:02

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Dzięki
Ja dodam jeszcze jeden punkt, w zasadzie punkcik Cyfry+. Taki, którego nie polecam. Odkryłam go dzisiaj przypadkiem w naszej tzw. galerii handlowej, obok Biedronki. Pomyślałam, że przy okazji wstąpię, zadam kilka pytań, trochę pomęczę obsługujących i może mi się to wszystko rozjaśni. Nic bardziej mylnego - środek dnia, inne sklepiki czynne, a tu zasłonięta roleta, a na niej kartka o takiej mniej więcej treści: "Chwilowo nieczynne. Montujemy sprzęt u klienta". Już tam na pewno nie wstąpię.

Powrót do góry
wesoły
15 paź 2011 : 18:06
Gość
Witam. U mnie jest Polsat z pakietem familijnym i Nka z dużym pakietem. Potrzebujesz konwertera quad ( 4 wyjścia) anteny do odbioru HD ( większej), nie oszczędzaj na dobrym kablu. Ja bym ty tak skonfigurował: 2 kable do turbodekodera Nki, 2 pozostałe wedle uznania. Polsat i Nka jadą na tych samych ustawieniach anteny. Jakby co to mam wolny dekoder polsatu samsung HD 370 z kartą. Można oglądać kilka programów za darmochę. Oddam za dobre piwko:) Nie patrz po antenach ( tutaj rządzi polsat), bo ludziom nie chce się zmieniać i dodatkowo płacić za ustawienie. HD nie ustawisz na oko.
Powrót do góry
monnatessa
17 paź 2011 : 20:36

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestie
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System