Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Narzekalnia
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
koszmar na ul.Długiej - tej do Stobna
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
ruda
12 mar 2010 : 11:51

Zarejestrowany #76
Dołączył: 01 sie 2008 : 09:34
postów: 40
ostatnio wracałam ulicą Długą do domu,
to co się dzieje na tej drodze przechodzi wszelkie granice,
mimo, iż jest to jedna z głównych ulic Mierzyna,
to wygląda jak z jakiegoś horroru: dziurawa, niedoświetlona, zaniedbane pobocze,

widziałam dzieci idące poboczem i aż mnie zmroziło, bo kiedy zrobi się szarówka, to niewiele widać na tej drodze,
tylko czekać aż wydarzy się jakaś tragedia

pogrzebałam trochę w informacjach i urzędzie gminy,
remont całej Długiej, to jakieś kosmiczne pieniądze i samej gminy nie stać na taki wydatek,
okazało się jednak, że ulica Długa jest drogą powiatową,

dlaczego władze powiatu polickiego zupełnie się tym nie interesują?
z tego co słyszałam, to dwie osoby z Mierzyna są radnymi w powiecie,
czy te osoby zrobiły coś dla Mierzyna?
ja nic o tym nie wiem, a moi znajomi bardziej zorientowani w temacie twierdzą, że nic,

jak to jest? jeśli zostaje się radnym, to chyba po to aby zadbać o swój region - a nie tylko pobierać wynagrodzenie,
jeśli ja zostałabym radnym, to starałabym się w pierwszej kolejności zadbać o tych, którzy mnie wybrali na to odpowiedzialne stanowisko,

zapewne łatwiej byłoby wyremontować i oświetlić drogę jeśli koszty poniosłyby razem gmina i powiat,

aha - dowiedziałam się też, że gmina nie czekając na powiat podjęła decyzję o budowie chodnika i oświetlenia na Długiej - mają to zrobić jeszcze w tym roku, przynajmniej będzie trochę bezpieczniej,
ciekawe tylko kiedy władze powiatu zadbają o "swoją" drogę ? chyba, że mają nas - mieszkańców Mierzyna - w nosie,

dobrze, że w tym roku są wybory,


ruda od dziecka
Powrót do góry
ggosia
13 mar 2010 : 11:02

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
Pisaliśmy już w tamtym roku o tym problemie, ja się boję jak moje dzieci wracają ze szkoły , ale jestem też kierowcą i często naprawdę nie widać wieczorem pieszych ubranych na czarno , jest ciemno i niema chodnika nie mamy nawet jak do sklepu iść z dziećmi.Pisaliśmy też o panach z "JUMARA" którzy nie zwracają uwagi na pieszych , często dziecko ląduje poprostu w rowie , bo niema dokąd uciec!!! Jakas "pani" ostatnio pukała się w czoło jak szliśmy z dziećmi z sankami ulicą, widać ,że pani nie mieszka w okolicy, bo wiedziałaby,że innej drogi nie mamy a chodnika też , więc pytam kierowców ...którędy przepraszam mamy chodzić czy jeździć rowerem??? W ogóle mamy tu problem żeby iśc na spacer a niby się mieszka na wsi, na ulicę nie można wyjść z dziećmi bo niebezpiecznie, a z tyłu gdzie domki to jest błoto do kolan niema jak przejść... oby do lata.

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
isabel
23 mar 2010 : 20:30

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
A więc Długa jest drogą powiatową? To w zasadzie tłumaczy wszystko... Zwłaszcza dlaczego do tej pory nie ma oświetlenia, ani chodnika, choć dla tej części Mierzyna jest to droga główna. Ciekawe czy 300 tys. zł, przewidziane w tegorocznym budżecie gminy na Długą, starczy i na oświetlenie, i na chodnik... Niedługo będą szkołę budować, a gdy ta zacznie funkcjonować, ruch pieszych, zwłaszcza dzieci, mocno się zwiększy. Oby do tego czasu było lepiej. Bo teraz po zmroku naprawdę jest tragicznie. Piszę to jako kierowca regularnie Długą jeżdżący z racji miejsca zamieszkania. Mądrzy są ci piesi, którzy przemieszczają się po tej ulicy z odblaskami albo latarkami - w ciemności naprawdę często zauważa się ludzi w ostatniej chwili, a taki odblask bardzo dużo daje.
Powrót do góry
isabel
28 mar 2010 : 11:58

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Słyszałam, że na stronie gminy Dobra Szczecińska jest jakaś ankieta, w której głosuje się na najbardziej potrzebne inwestycje, a jedną z wymienionych jest remont Długiej. Przeszukałam gminny portal, ale tej ankiety nie znalazłam, może ktoś ma adres strony? Chcę bowiem zagłosować i przy okazji wszystkich użytkowników tej drogi także do głosowania zachęcam.
Powrót do góry
grek
28 mar 2010 : 16:12

Zarejestrowany #21
Dołączył: 26 cze 2008 : 16:39
postów: 22
Isabel, a nie chodzi Ci o ankietę na naszej stronie ?
Zobacz na www.mierzyn24.pl - na dole po lewej stronie



[ Edytowany 28 mar 2010 : 16:12 ]
Powrót do góry
isabel
29 mar 2010 : 12:54

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Heh, to pewnie o tą ankietę chodziło... Widać ktoś mnie wprowadził w błąd. A już myślałam, że gmina tak sobie ceni opinie mieszkańców...:P
Powrót do góry
ggosia
02 kwi 2010 : 17:18

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
Też się zastanawiałam, czy 300tys. to wystarczająca kwota na chodnik i oświetlenie, droga jak jej nazwa jest dłuuuga:) czekamy z niecierpliwością na chodnik, chcemy bezpieczeństwa dla naszych dzieci i dla nas.

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
ggosia
09 kwi 2010 : 16:57

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
Wczoraj w godzinach porannych kierowca czarnego auta osobowego uderzył na ul . Długiej lusterkiem moją córkę!!! Dziecko ma stłuczoną rękę, ale ona szła po trawie!!!!! Kierowca mijał inne auto z dużą prędkością (jak twierdzi córka) Jestem wściekła na naszą gminę nic nie robią, czy ma dojść do tragedii?

A swoją drogą ludzie opamiętajcie się jak widzicie,że dziecko idzie drogą czy ROWEM ... zwolnijcie.

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
tygrys
15 gru 2010 : 09:27

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
strach jezdzić tą ulicą po takich dużych opadach śniegu ... jest koszmarna
Powrót do góry
isabel
16 gru 2010 : 13:12

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
W zeszłym roku przejechały pługi, w tym jeszcze ani jednego nie widziałam. W śniegu koleiny po samo podwozie. A dziś ponoć znów ma padać...
Powrót do góry
tygrys
16 gru 2010 : 15:27

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
ja widzialam jeden samochód odśnieżający, ale co z tego jak przejechał i nic się nie zmieniło.
JA się boję jedzić tam moim małym samochodem, bo nie mam szans z innymi w razie czego
Powrót do góry
ggosia
16 gru 2010 : 15:43

Zarejestrowany #138
Dołączył: 15 lis 2008 : 21:05
postów: 186
Mam nadzieję,że jak powstanie szkoła to Długa będzie bardziej zadbana, w tej chwili jest koszmar, widziałam dziś jedną piaskarkę,a śnieg nie pada już dość długo więc można było już wczoraj zrobić porządek .W Stobnie jadąc w str, miasta jest warstwa ludu nie do ominięcia, w samym Stobnie jadąc do Będargowa niema dnia ,żeby nie leżały w rowie auta. Rozumiem,że można nie nadążyć z odśnieżaniem , ale już nie pada!!!!

Wymasować Ci stopy?:)
www.refleksolog.szczecin.pl
Powrót do góry
isabel
17 gru 2010 : 05:46

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Zaletą tego zasypania niewątpliwie jest fakt, że nie pcha się tu teraz tyle TIR-ów, co zwykle. Od czasu, gdy wybudowano tą halę logistyczną w Stobnie, ruch ciężarowy mocno się zwiększył, a już nie wspominam o prędkości i obciążeniu z jakim oni jeżdżą. Część jeździ też chyba na złomowisko, a i Jumar często śmiga. Wiedziałam, że mieszkając przy głównej drodze, muszę się liczyć z pewnymi uciążliwościami, ale obecnie, gdy leżę w sypialni, a przejeżdża załadowany TIR, to trzęsie mi się całe łóżko i rolety na oknie dzwonią.:) Podobno przejazd jednego takiego TIR-a można porównać do przejazdu 300 samochodów osobowych. Ciekawe więc, kiedy Długa będzie do remontu.:)
Powrót do góry
tygrys
17 gru 2010 : 13:18

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
własnie ostatnio miałam "przyjemność" mijać się z TIRem na tej wąskiej drodze stracha miałam wielkiego...
Co do Jumaru... w pełni się zgodzę, oni nie zważają na śnieg, deszcz, zakręt czy inne niedogodności, przed nimi też nie raz musiałam na bok zjeżdzac
Powrót do góry
iva77
22 gru 2010 : 09:05

Zarejestrowany #29
Dołączył: 08 lip 2008 : 11:46
postów: 67
byłam świadkiem ostatnio jak TIR z ciężarowym utknęli na zakręcie przy Rolniczej ...

cały czas do przodu!
Powrót do góry
Satine
28 gru 2010 : 20:32

Zarejestrowany #271
Dołączył: 02 wrz 2009 : 17:16
postów: 4
Nie wiem co jest gorsze. Czy wyglądająca jak jednokierunkowa Długa, gdzie musisz wjechać w zaspę by minąć się z samochodem z naprzeciwka (za to dziur nie odczuwa się tak strasznie), czy ładnie odśnieżona droga, ale z dziurami na dziurze. Kiedy była powódź? 4 lata temu? Od tego czasu NIC, kompletnie NIC nie jest zrobione. Brak chodników, brak oświetlenia to jedno. Płakać mi się chce jak codziennie jeżdżę do pracy, czy gdziekolwiek i czuję te moje zawieszenie. Ciekawa jestem kto mi zwróci pieniądze za kolejne naprawy samochodu? Koszmarna droga... No ale... Gmina ma nas (nie ukrywajmy tego) gdzieś! Nawet lampki świąteczne zamontowali na początku Długiej, a dalej ciemnogród!
Powrót do góry
caretilla
03 sty 2011 : 14:41
Zarejestrowany #422
Dołączył: 14 wrz 2010 : 07:32
postów: 17
chodnik ma być wybudowany do końca roku 2012, to nie jakiś żart? dlaczego tyle czasu ma to trwać? dwa lata na infrastrukturę podziemną i chodni to nie za długo? tym bardziej że już oddano plac budowy
Powrót do góry
zarłacz
02 lut 2011 : 19:41
Zarejestrowany #505
Dołączył: 02 lut 2011 : 19:10
postów: 3
NAPRAWIC DLUGĄ OD NORDU !!
Powrót do góry
tygrys
23 mar 2011 : 20:26

Zarejestrowany #23
Dołączył: 28 cze 2008 : 19:38
postów: 614
widziałam, ze juz ruszyli z chodnikiem, tylko teraz tam jest troche niebezpiecznie :/
Powrót do góry
isabel
24 mar 2011 : 10:35

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Rzeczywiście ruszyli wreszcie znowu z robotami. Pytanie caretillii co do terminu wykonana tego wszystkiego jest bardzo zasadne - krócej się buduje mosty niż oni ten chodni będą robić. No ale cieszmy się, że w ogóle robią. Ciekawa jestem, czy zastosowane zostanie podobne rozwiązanie jak na Weleckiej, z tymi metalowymi, biało - czerwonymi słupkami, uniemożliwiającymi parkowanie samochodów na świeżo zrobionym krawężniku i chodniku. Moim zdaniem jest to bardzo rozsądne.
Powrót do góry
isabel
13 kwi 2011 : 17:56

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Trzeba przyznać, że na odcinkach, gdzie chodnik już położyli, Długa zaczyna wyglądać cywilizowanie. Jeszcze jak lampy postawią, to normalnie szał będzie.:P Ciekawi mnie, czy przy tej okazji zrobią coś z mnogością różnych słupów w okolicach boiska.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System