Forum

Mierzyn 24 - Portal Mieszkańców > Mierzyn > Metropolia Szczecin :: Forum :: Przepisy kulinarne z sąsiedzkiej kuchni :: Wypieki
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
SERNIK najprostszy
Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
emiliast
27 sie 2009 : 12:30

Zarejestrowany #26
Dołączył: 02 lip 2008 : 17:42
postów: 132
Ciasto :
2 szkl. maki
1/2 kostki stopionej margaryny (- w temp. pokojowej /ja dalam maslo)
2 zoltka
1 lyzeczka proszku do pieczenia
2 lyzki kakao
1 szkl. cukru

Ze wszystkich skladnikow wyrobic kruszonke i podzielic na dwie czesci. Jedna wylozyc na blaszke, a druga schowac do zamrazarki (na czas przygotowywania masy serowej).

Masa serowa :
4 serki homogenizowane
1 budyn smietankowy lub waniliowy
1 szklanka cukru
3 jajka
1/2 margaryny

Wszystkie skladniki zmiksowac i wylozyc na ciasto. Zetrzec na tarce warzywnej druga czesc ciasta (posypujac oczywiscie mase serowa) . Mozna dodac cukier waniliowy i aromat

Piec ok. 50 min. w 180 st.

Przygotowuje sie to wszystko doslownie 10 minut, a w smaku jest przepyszne
Ja robilam swoj sernik z polowy porcji, w malej blaszce.



[ Edytowany 19 wrz 2009 : 13:35 ]

uwielbiam jeść!!
Powrót do góry
monnatessa
27 sie 2009 : 17:51

Zarejestrowany #141
Dołączył: 23 lis 2008 : 21:35
postów: 356
Wszystko wskazuje na to, że jest to przepyszny, prosty przepis na sernik przypominający w smaku ten, który można kupić w pudełku jako "Sernik Królewski" Dr.Oetker - z mieszanką do wypieku ciasta i drugą do sporządzenia masy sernikowej. Podobny sposób przygotowania, nawet taki sam proces wyrabiania kruszonki. Wygląd gotowego ciasta jest identyczny, tak więc pozostaje tylko upiec i spróbować. Zawsze to będzie sernik własnej roboty a nie taki z pudełka. Wygląda niezwykle smakowicie.
Powrót do góry
emiliast
27 sie 2009 : 19:13

Zarejestrowany #26
Dołączył: 02 lip 2008 : 17:42
postów: 132
ja nie znam zadnych ciast "z pudelek", ale bardzo mozliwe, ze to ten sernik bo jest bardzo prosty, a te "gotowe" sa zwykle tez proste w przygotowaniu
powodzenia

uwielbiam jeść!!
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System