Forum

Moderatorzy: admin, moderator1, żaba, kacper, tomek24, marylka, moderator
Autor Odpowiedzi
ens
07 gru 2009 : 12:59

Zarejestrowany #176
Dołączył: 19 lut 2009 : 13:32
postów: 7
Witajcie,

mam do Was pytanko.. Z jakiej firmy posiadacie lacze internetowe? Ja uzywam lacza 1Mbps z ipartnera, ale ostatnio zdarza sie czesto ze ktos musi przyjezdzac, otwierac skrzynke, resetowac switcha, itd.. Mam juz tego powoli dosc, tym bardziej ze z tego co sie zorientowalem za ta sama cene mozna miec lacze z sieci mobilnych (era blue connect, iplus, play)..

Prosze o Wasze doswiadczenia z innymi ISP - mobilne sieci rowniez jesli ktos moze naswietlic sprawe - czy hsdpa w Mierzynie jest czy go nie ma, itp.

Dzieki!
Powrót do góry
Centaurek
07 gru 2009 : 16:15

Zarejestrowany #222
Dołączył: 07 maj 2009 : 14:49
postów: 74
Parę tematów niżej był podobny problem opisany.
A nie można samemu resetować switcha?
W tamtym temacie było podanych paru ISP, które docierają w różne rejony Mierzyna.
Z mobilnymi może być problem bo nie wiadomo jak z zasięgiem, no ale z tym też różnie bywa. To już trzeba się dowiedzieć bezpośrednio u dostawcy.
www.martech.com.pl lub www.internet.mtnet.eu to strony dostawców podanych przez krissmierzyn.
Jeszcze był podawany http://www.espol.com.pl/showpage.php i paru innych.
Po szczegóły zapraszam do:
http://www.mierzyn24.pl/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?124

Powrót do góry
isabel
07 gru 2009 : 17:52

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Ja mam internet mobilny z Orange i chodzi średnio. Czasem przyzwoicie, czasem nie ma nawet sensu odpalać, bo człowieka tylko nerw bierze, gdy miliony lat świetlnych trwa załadownie byle strony. Wcześniej używałam go w centrum i nie było takich problemów jak w Mierzynie, śmigał normalnie. Teraz czekam do końca umowy i na pewno jej nie przedłużę.
Powrót do góry
isabel
07 gru 2009 : 17:56

Zarejestrowany #95
Dołączył: 02 wrz 2008 : 08:30
postów: 149
Swoją drogą szkoda, że w Mierzynie nie ma UPC. Chello miałam kilka lat, awarie były w tym czasie może ze dwie, a prędkość bez zarzutu. Wiedziałam, za co płacę.
Powrót do góry
krissmierzyn
07 gru 2009 : 20:23

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
a czemu nie neostrada?
potrzebne jest tylko gniazdko z telefonem.Bierzemy 6 mega,czyli chyba max.jak na chwilę obecną w TP,zgadać się w paru sąsiadów np.4,podzielić to za pomocą ruterka i koszty wychodzą śmieszne.Zaznaczam tylko że jest to nielegalne ,można o tym poczytać w warunkach z TP.

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
pamal307
10 gru 2009 : 09:35

Zarejestrowany #172
Dołączył: 19 lut 2009 : 09:19
postów: 70
witam
korzystam u usług Netii w technologii WiMax i usługa ta działa coraz gorzej,
więc czekam tylko na koniec umowy i będę chciał poszukać innego rozwiązania.
płacę za 2 mega ale rzadko kiedy rzeczywiście mam 2 mega (w nocy jak wszyscy śpią mam nawet więcej);
już kilkakrotnie reklamowałem usługę w Netii, przyjeżdżała ekipa i dowiedziałem się, że... mają za dużo użytkowników
i wkrótce poprawią prędkości (kilka miesięcy minęło i dalej brak stabilizacji w prędkości)
do tego wyjaśniono mi, że Netia nie gwarantuje w umowie 2 mega ale jedynie... deklaruje
może ktoś poleci jakieś inne stabilne rozwiązanie w Mierzynie? (neostrada odpada, bo TP nie opłaca się ciągnąć kabli na mojej ulicy)
Powrót do góry
krissmierzyn
11 gru 2009 : 22:07

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
(neostrada odpada, bo TP nie opłaca się ciągnąć kabli na mojej ulicy)
[/quote1260569180]


Telekompromitacja Polska S.A. sie nie opłaca...

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
ruda28
15 gru 2009 : 19:49

Zarejestrowany #64
Dołączył: 24 lip 2008 : 19:18
postów: 33
A ja testowałam Play'a i muszę powiedzieć, że bryka całkiem nieźle! Szybciej niż Orange czy Plus
Powrót do góry
krissmierzyn
15 gru 2009 : 21:18

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
a możesz powiedzieć jakie koszty i jaka prędkość- jeśli chodzi o Play?

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
grewos
05 lut 2010 : 10:05
Zarejestrowany #330
Dołączył: 31 sty 2010 : 13:41
postów: 61
Witam wszystkich
Ja miałem wcześniej mobilny orange ale chodził tak jak napisała (ISABEL) wiec nikomu nie polecam , Teraz mam neostrade i chodzi pięknie.
Powrót do góry
admin
17 paź 2010 : 07:13


Zarejestrowany #1
Dołączył: 28 lut 2008 : 19:13
postów: 55
Post reklamowy:
wifinet.jpg

[ Edytowany 07 sty 2012 : 14:14 ]
Powrót do góry
krissmierzyn
04 kwi 2012 : 12:19

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Czy ktoś z Was ma internet z firmy "Wifinet"/ jw/.z ul.Łuczniczej???
Chętnie poczytam opinie na temat tej firmy,jak "chodzi"necik,awarie,prędkość,serwis.Jeśli polecacie inną firmę to proszę o namiary i opinie.
Temat odgrzewany,ale kończy się umowa i sami wiecie...trza coś nowego...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
stańczyk
21 kwi 2012 : 16:38
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Jako człowiek głęboko doświadczony w poszukiwaniu dostawcy internetu dorzucam swoje trzy grosze. Korzystałem już z BTS Net oraz iPartner. STANOWCZO odradzam. Firmy nastawione na złapanie jelenia, a później bujaj się człowieku! Z ostatnim iPartnerem rozstawałem się trzy miesiące, mimo że podczas trzech wizyt technika to oni nie mogli usunąć awarii zbudowanego przez firmę systemu. Płaciłem kolejne miesiące abonamentu nie mając dostępu do sieci (sądy są dla ludzi dysponujących czasem). Zdegustowany wziąłem Blueconecta ERY. Porażka śmiga jak zardzewiała hulajnoga. Postanowiłem znowu poszukać dostawcy radiowego. Wybór padł na Wifinet. Już sam kontakt telefoniczny jest zjawiskowy: niski, gburowaty głos namawiający do kolejnego telefonu później. Wreszcie umówiłem się montaż. Nie przyjechał, nie zadzwonił! Pies go lizał. Kolejny kontakt: tarniny.pl. Trafiony, zatopiony!!!. Jak do tej pory ocena wybitna. Młody chłopak, słowny, tani, fachowy, szybki jak internet - takich parametrów chyba nikt w Mierzynie nie oferuje. Jeśli coś się zmieni w usłudze to was poinformuję. Na razie gorąco polecam.
Powrót do góry
krissmierzyn
07 maj 2012 : 13:49

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
stańczyk napisał(a) ...

Jako człowiek głęboko doświadczony w poszukiwaniu dostawcy internetu dorzucam swoje trzy grosze. Korzystałem już z BTS Net oraz iPartner. STANOWCZO odradzam. Firmy nastawione na złapanie jelenia, a później bujaj się człowieku! Z ostatnim iPartnerem rozstawałem się trzy miesiące, mimo że podczas trzech wizyt technika to oni nie mogli usunąć awarii zbudowanego przez firmę systemu. Płaciłem kolejne miesiące abonamentu nie mając dostępu do sieci (sądy są dla ludzi dysponujących czasem). Zdegustowany wziąłem Blueconecta ERY. Porażka śmiga jak zardzewiała hulajnoga. Postanowiłem znowu poszukać dostawcy radiowego. Wybór padł na Wifinet. Już sam kontakt telefoniczny jest zjawiskowy: niski, gburowaty głos namawiający do kolejnego telefonu później. Wreszcie umówiłem się montaż. Nie przyjechał, nie zadzwonił! Pies go lizał. Kolejny kontakt: tarniny.pl. Trafiony, zatopiony!!!. Jak do tej pory ocena wybitna. Młody chłopak, słowny, tani, fachowy, szybki jak internet - takich parametrów chyba nikt w Mierzynie nie oferuje. Jeśli coś się zmieni w usłudze to was poinformuję. Na razie gorąco polecam.



Mógłbyś coś ięcej dodać o tej firmie z której masz necik?
O samym neciku też napisz cosik więcej,prędkość,technologia no i cena rzecz jasna,jest to dla mnie bardzo ważne bo jestem wstępnie umówiony zWifinet-em...



We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
stańczyk
07 maj 2012 : 17:11
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Na Twoje potrzeby wykonałem właśnie test (speedtest.com.pl):
PING:28ms, download:4,22Mb/s, upload:1,07Mb/s.
Umowę podpisałem na 6144kbit/s // 1024kbit/s. Łącze oczywiście radiowe, a więc osiągi zmienne. Generalnie chodzi lepiej niż w biurze, gdzie mam (podobno) 100Mb/s. Umowa na czas określony ( 3-dniowy okres wypowiedzenia). Brak limitu.Montaż 150 pln. Szczegóły na stronie tarniny.pl.
Ps.: po publikacji ostatniego postu dostałem mail z pytaniem od Wifinet: czy monter już zamontował antenę !!??
Wciąż gorąco polecam!
Powrót do góry
stańczyk
07 maj 2012 : 17:13
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Błąd: czas umowy oczywiście nieokreślony!
Powrót do góry
krissmierzyn
08 maj 2012 : 08:22

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
Czytam i czytam i chyba też zrezygnuje z Wifinet-u,muszę podjąć decyzję do końca maja.
Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie.Technicznie to oni montują antenę na dachu/ścianie i następnie montują jakiś router/access point i później po Wi-Fi czy po kablu do Pc ?? Takim właśnie rozwiązaniem byłbym zainteresowany.
Jakbyś mógł mi odpowiedzieć to będę wdzięczny,a i jeszcze w jakiej okolicy mieszkasz...
Myślę, że zdecyduje się na tarniny.pl, jakby co to będzie na Ciebie ,przecież ktoś musi być winien.../żart oczywiście/

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
kaktusik12
08 maj 2012 : 08:58
Zarejestrowany #85
Dołączył: 09 sie 2008 : 08:53
postów: 193
http://vspace.pl/index.htm Firma z niezbyt miłymi panami ale działa internet jak należy.Mam to po Neostradzie i jestem w 100% zadowolona.Przez rok nie było ani jednej awarii...a w Neostradzie w każdym tygodniu po dwie
Powrót do góry
stańczyk
08 maj 2012 : 09:17
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Antenę zamontowali na kominie. Miałem rozprowadzenie sieci po pokojach, które przestało działać (iPARTNER nie potrafił usunąć awarii j.w.) -naprawili w cenie. Dodatkowo router dla WiFi (mój własny - montaż i konfiguracja w cenie). Zeusa.
Powrót do góry
krissmierzyn
08 maj 2012 : 13:05

Zarejestrowany #34
Dołączył: 15 lip 2008 : 06:09
postów: 608
No i super,wszystko wiem,jutro będę dzwonił do nich aby ustalić szczegóły.
Stańczyk-WIELKIE dzięki za info,dużo mi to podpowiedziało...pozdrawiam

We'll see you next time...
krissmierzyn
Powrót do góry
stańczyk
13 mar 2014 : 18:11
Zarejestrowany #351
Dołączył: 06 mar 2010 : 17:16
postów: 39
Dziś Tarniny.pl zamontowali mi nową antenę. Przy okazji kilka przeróbek w domowej siec. wszystko w ramach abonamentu. Wyniki załączam: download - 7,91 Mb/s, upload - 1,95 Mb/s, PING - 27 ms. I serwis - urgent. Nadal polecam.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System